Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.02.2017 06:03 Publikacja: 14.02.2017 05:59
Agata Łukaszewicz
Foto: Fotorzepa / Waniek Ryszard
Przedsiębiorcy mają mieć swoje prawa; prezesi ponosić surowe kary za niedopełnienie obowiązków sprawozdawczych a w sądach wrócić ma monopol Poczty Polskiej. Gdzie możemy znaleźć te informacje? Otóż:
Rzeczpospolita na pierwszej stronie informuje o powstającej właśnie Konstytucji dla biznesu. We właśnie tak zatytułowanej publikacji dziennik pisze, że rząd oficjalnie ogłosił projekty przepisów, które mają zagwarantować przedsiębiorcom ich prawa. Chodzi o cztery ustawy, które mają m.in. wprowadzić katalog fundamentalnych zasad i praw dla przedsiębiorców oraz naprawić trudne dzisiaj relacje na linii biznes–urzędy publiczne. To np. zasada domniemania uczciwości przedsiębiorcy, przyjaznej interpretacji przepisów, proporcjonalności czy słynne „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”. Na froncie dziennika znajdziemy też zdjęcie "Zabójstwo w kadrze", które wygrało tegoroczny konkurs World Press Photo 2017. Uznało za nie portret zabójcy rosyjskiego ambasadora, który 19 grudnia zastrzelił Andrieja Karłowa na wernisażu. Rzeczpospolita pisze też o szykujących się wkrótce zmianach w Biurze Obsługi Rządu inflacji jaka dotknęła ceny w styczniu br. I choć nie jest to dobra wiadomość to z publikacji wynika, że tak szybko ceny w Polsce nie rosły od czterech lat.
Kreml nieprzypadkowo wziął na celownik polski konsulat generalny w północnej stolicy Rosji. Uderza w ten sposób w miejscową Polonię, ale też w rosyjskie środowiska niezależne.
Spada liczba chętnych do repatriacji z Kazachstanu. To efekt porażki polskiego państwa.
Plan PiS był prosty: w dniu konwencji KO w Gliwicach pokazać, że Karol Nawrocki jest blisko ludzi, i to tych najbardziej poszkodowanych, a nie aktywu partyjnego. Strategia godna Jacek Kurskiego.
Pogłoski o śmierci Zachodu są mocno przesadzone. Paryż uderza w miękkie podbrzusze kremlowskiej propagandy. Kiedy Emmanuel Macron zamieszcza zdjęcie z wnętrza wyremontowanej katedry Notre-Dame i pisze „to jest Francja”, sprzedaje Putinowi fangę w nos.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Konwencja KO w Gliwicach miała pokazać impet w prekampanii Rafała Trzaskowskiego. Jednak nie tylko o energię uczestników tu chodziło, ale też o pokazanie, że kandydat KO i jego sztab wyciągnęli lekcję z przeszłości. I nie chodzi tylko o 2020 rok.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Spada liczba chętnych do repatriacji z Kazachstanu. To efekt porażki polskiego państwa.
Nie możemy zamknąć dyskusji o powodzi wraz z uporządkowaniem zalanych miejscowości, wypłatą odszkodowań i odbudowaniem zniszczonych obiektów. Potrzebny jest plan działań, który rozwiąże powtarzający się w dorzeczu Odry i Wisły problem.
Chociaż o potrzebie ochrony ludności przed atakiem z powietrza mówi się od dawna, niewiele się w tym kierunku robi. Można wręcz odnieść wrażenie, że takie działania są pozorowane.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
Można odnieść wrażenie, że decyzja Joe Bidena o zniesieniu ograniczeń w użyciu przez Ukraińców systemów rakietowych ATACMS pochodzi bezpośrednio z bestselleru Donalda Trumpa „The Art of the Deal”.
W warstwie deklaracji politycznych nic się nie zmienia, będziemy nadal wspierać Ukrainę, w podskórnej – mniej widocznej – widać zniechęcenie i rozczarowanie niespełnionymi obietnicami.
Warszawa ma szansę w ciągu sześciu miesięcy polskiej prezydencji w Unii przedstawić Europie Polskę jako nowoczesne, dojrzałe, demokratyczne państwo. Rosnącą siłę, która godna jest swoich ambicji przewodzenia wschodniej części Wspólnoty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas