W 2001 roku został z tego powodu aresztowany, ale uwolnił go Sąd Najwyższy, w którym zasiadali sami jego przyjaciele. Sprawa wróciła na wokandę, gdy władzę w Argentynie objął Nestor Kirchner, też peronista, ale zarazem zaprzysięgły wróg Menema i jego rywal w wyborach prezydenckich w 2003 roku. W pierwszej turze Menem wysunął się na czoło, ale gdy sondaże pokazały, że w dogrywce czeka go sromotna porażka, wycofał się, dzięki czemu Kirchner został automatycznie wybrany na szefa państwa. Rok temu w pałacu prezydenckim Kirchnera zastąpiła żona, która zrobi wszystko, by pogrążyć Menema. Proces ma trwać siedem miesięcy. Wraz z eksprezydentem sądzonych będzie 16 osób, w tym jego były szwagier, były minister obrony, były szef Sztabu Generalnego oraz dyrektor fabryki broni. Ma zostać przesłuchanych 500 świadków.
[srodtytul]Dostarcza tematów bulwarowej prasie[/srodtytul]
Gdy syn syryjskich imigrantów, z zawodu adwokat, obejmował władzę w 1989 roku, inflacja sięgała w Argentynie 4000 procent. Ponieważ udało mu się szybko opanować ten kataklizm, natychmiast został okrzyknięty gospodarczym cudotwórcą. Opinię te całkowicie zrewidowano, gdy pod koniec 2001 roku kraj pogrążył się w bezprecedensowym kryzysie finansowym. Następcy Menema doprowadzili też do odwołania ogłoszonej przez niego amnestii, która uwolniła wojskowych od odpowiedzialności za zbrodnie dokonane podczas argentyńskiej brudnej wojny (1976-1983).
Kiedy w gruzach legł mit gospodarczego cudu i zdezawuowana została polityka grubej kreski, Argentyńczykom pozostały w pamięci już tylko przypisywane eksprezydentowi romanse z młodymi, pięknymi kobietami o znanych nazwiskach i niezliczone afery korupcyjne. Podczas dziesięciu lat rządów Menem i jego bliscy stale dostarczali tematów bulwarowej prasie. Konflikt szefa państwa z pierwszą żoną Zulemą Yomą rozgrywał się na oczach całej Argentyny, a pierwsza dama chętnie ujawniała najskrytsze tajemnice alkowy. W 1995 roku prezydent przeżył dramat. W tajemniczej katastrofie helikoptera zginęło jedno z jego dwojga dzieci - Carlos junior. Zulema była przekonana, że padł on ofiarą zamachu mającego związek z ciemnymi sprawkami ojca. Nigdy nie udało się jednak tego udowodnić. Gdy w 2001 roku wymiar sprawiedliwości dopadł Menema za nielegalny handel bronią, 70-letni wówczas polityk wybierał się właśnie w podróż poślubną z nową żoną, o połowę młodszą od niego Chilijką Cecilią Bolocco, byłą Miss Universum. Zamiast do Paryża, polecieli wojskowym śmigłowcem do luksusowej rezydencji
Menema na przedmieściach Buenos Aires, gdzie pan młody spędził pięć miesięcy w areszcie domowym. Mimo zaawansowanego wieku Menemowi w 2003 roku urodził się syn. Małżeństwo nie trwało długo. Rozpadło się, gdy w 2007 roku piękna Chilijka została sfotografowana w Miami w stroju toples u boku włoskiego playboya. Od tego czasu żyją w separacji. W tym samym roku były prezydent publicznie przyznał się do posiadania jeszcze jednego syna - z pozamałżeńskiego związku. Carlos Nair Meza Menem stał się sławny, gdy wystąpił w argentyńskiej edycji Big Brothera. Defilował nago i krytykował ojca.