Aktualizacja: 09.07.2018 18:55 Publikacja: 09.07.2018 16:31
Foto: Adobe Stock
Według ostatecznych ustaleń fałszerstwo dotyczyło 3,45 mln litrów hiszpańskiego wina. Jego etykiety wprowadzały w błąd przez oznaczenie ich symbolem francuskiej flagi lub napisy "Produced in France" or "Bottled in France". W niektórych wypadkach informacja o pochodzeniu wina był skrzętnie ukryta na kartonowych opakowaniach - na ich wewnętrznej stronie lub po rączką do przenoszenia kartonu - informuje BBC.
Doniesienia, które mówił wcześniej nawet o 7 mln litrów różowego hiszpańskiego wina udającego francuskie trunki wywołały oburzenie wśród producentów we Francji. Tamtejsze dzienniki przestrzegały też amatorów tego trunku. "Miłośnicy różowego wina, strzeżcie się" - ostrzegła w poniedziałek gazeta Le Parisien. "Może was czekać paskudna niespodzianka podczas happy hour" - napisano w gazecie.
Galopująca rosyjska inflacja dopadła jeden ze sztandarowych produktów Rosji – kawior. Miesiąc przed największym świętem w federacji, Nowym Rokiem, cena kawioru czerwonego – najbardziej popularnego na rosyjskich stołach – skoczyła o ponad jedną trzecią. Szybko drożeje też inna świąteczna żywność.
Nowy zakład uruchomiła firma Stock Polska. Inwestycja o wartości 50 mln euro to jeden z najnowocześniejszych i największych w Europie projektów tego typu. Jest też jednym z największych projektów przemysłowych w regionie.
Nie żyje Henryk Kania, znany polski biznesmen, który stworzył Zakłady Mięsne Henryk Kania – jedną z największych firm w branży. Jej wędliny są sprzedawane w całej Polsce, w tym kabanosy dla Biedronki.
Popeyes, czyli pochodząca z USA sieć restauracji typu fast food, zapowiada na 2025 r. znaczne przyspieszenie tempa ekspansji w Polsce.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Hennessy chcąc uniknąć karnego cła zastanawia się nad przeniesieniem do Chin rozlewni swego koniaku. Wiadomość o tym skłoniła do strajku połowę załogi rozlewni w Cognac, 500 pracowników.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Mija rok, od kiedy po raz pierwszy w historii laureatami prestiżowej Nagrody Nansena zostali Polacy – Lena i Władysław Grochowscy. To okazja, aby przypomnieć zasady, jakimi kierują się w swojej działalności.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
To wyjątkowe wydarzenie gromadzi liderów biznesu, administracji, nauki i organizacji pozarządowych, którzy wspólnie dyskutują o kluczowych wyzwaniach i możliwościach dla polskiej gospodarki. Tematy przewodnie tegorocznej edycji to bezpieczeństwo, technologia, zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność.
Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
Odnawialne źródła energii przyniosły dziesiątki tysięcy miejsc pracy, także w słabo rozwiniętych częściach Wielkiej Brytanii. To był potężny sygnał, że w transformacji energetycznej jest ogromna korzyść dla gospodarki i społeczeństwa - ocenia Sam Hall, szef brytyjskiego think tanku Conservative Environmental Network.
Zwiększenie udziału kobiet we władzach dużych spółek giełdowych to nie tylko kwestia wdrożenia unijnej dyrektywy, ale również rachunku ekonomicznego, który nie pozwala marnować potencjału wykształconych i ambitnych menedżerek.
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektorem budowlanym wyzwania związane z potrzebą zapewnienia zasięgu mobilnego internetu w różnych obiektach.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas