Reklama

Niepraworządność i wakacje kredytowe

Polski wymiar sprawiedliwości nie budzi zaufania za granicą i to się przekłada na konkretne sprawy zwykłych ludzi – mówi w programie Rzecz o Prawie Maria Ejchart-Dubois z Inicjatywy Wolne Sądy, która opublikowała raport pt. „2365 dni bezprawia” dokumentujący naruszenia przez władze konstytucji i innych przepisów wobec wymiaru sprawiedliwości.

Publikacja: 28.06.2022 15:00

Maria Ejchart-Dubois i Leszek Kieliszewski

Maria Ejchart-Dubois i Leszek Kieliszewski

Foto: TV.rp.pl

– W ostatni weekend prezes Kaczyński, premier Morawiecki i minister Ziobro przerzucali się odpowiedzialnością za ten stan „niepraworządności” w Polsce – jak nazywa to prezes Kaczyński. Dla nas nie ma znaczenia, który z nich jest winny, bo odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi cały obóz rządzący, razem z sejmową większością i prezydentem – dodała Maria Ejchart-Dubois.

Drugi gość Wojciecha Tumidalskiego, mec. Leszek Kieliszewski z kancelarii Legality, mówił o korzyściach i wadach rządowej propozycji wakacji kredytowych. – Dla kredytobiorcy to jest korzystne, bo może sobie pomniejszyć kapitał, od którego będą naliczane odsetki. Ale mam wątpliwości, czy z perspektywy banków to rozwiązanie jest konstytucyjne – ocenił ekspert.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Prawo karne
Nowe problemy znanego prawnika. Media: wstrząsające ustalenia śledczych
Prawo karne
Andrzej Duda podjął decyzję ws. ułaskawienia Roberta Bąkiewicza
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
Nieruchomości
Można otrzymać dotację na nowy piec gazowy. To już ostatnia szansa
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Samorząd i administracja
Podwyżki w budżetówce wyższe niż chce rząd? Jest „historyczny kompromis”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama