Czytelnik udzielił żonie pełnomocnictwa, ale nie wiemy, czy zostało ono udzielone w formie aktu notarialnego (np. w celu sprzedaży nieruchomości), czy w postaci pisemnego oświadczenia woli, potwierdzonego przez notariusza. Notariusz może bowiem poświadczyć pełnomocnictwo, żeby podnieść jego moc dowodową.
Zgodnie z art. 101 § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=86F27ADE2102E1D67842E76D535F1BD1?id=70928]kodeksu cywilnego[/link], pełnomocnictwo może być w każdym czasie odwołane, chyba że mocodawca zrzekł się prawa do jego odwołania.
Istnieje również możliwość, że pełnomocnictwo wygaśnie po upływie określonego czasu. Taki fakt powinien zostać zaznaczony w dokumencie.
Czytelnik nie musi cofać pełnomocnictwa w formie, w jakiej go udzielił. Przepisy nie wskazują wprost takiego wymogu. Potwierdził to również [b]wyrok Sądu Najwyższego z 4 listopada 1998 r (II CKN 866/97)[/b].
Czytelnik może po prostu złożyć oświadczenie woli o odwołaniu pełnomocnictwa na piśmie, a następnie przedstawić pełnomocnikowi do podpisu lub wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru.