Od 24 lutego do 31 grudnia osoby posiadające ukraińskie prawo jazdy nie będą musiały go wymieniać. Mogą się nim posługiwać, nawet gdy upłynął termin ważności dokumentu.

Z tzw. specustawy o pomocy Ukrainie mogą skorzystać nie tylko uchodźcy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego. Zgodnie z nowelizacją specustawa obejmie także obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego kraju, ale nie bezpośrednio, tylko z innego państwa. Dokumenty dla kierowców z Ukrainy będą ważne do 31 grudnia 2022 r.

Czytaj więcej

Specustawa o uchodźcach: wszystko, co trzeba wiedzieć

Specustawa zawiesza do 31 grudnia obowiązek wymiany ukraińskiego prawa jazdy na polskie po sześciu miesiącach od daty uzyskania prawa stałego lub czasowego pobytu; przepisy uznające ważność ukraińskiego prawa jazdy, którego termin ważności upłynął do 31 grudnia, i przepisy zwalniające z obowiązku posiadania przez kierującego pojazdem zarejestrowanym za granicą dokumentu potwierdzającego prawo do jego używania, jeżeli nie wynika ono z dowodu rejestracyjnego.