Prokuratura Generalna dołączyła właśnie do prowadzonego od prawie trzech lat programu upowszechniania wiedzy prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych, które zgłosiły chęć uczestniczenia w tym programie.
Celem programu edukacji prawnej jest przede wszystkim zapoznanie jego uczestników z zasadami porządku prawnego oraz przekazanie im praktycznej wiedzy prawniczej. To wszystko ma podnieść świadomość prawną społeczeństwa.
Minister sprawiedliwości, który podpisał porozumienie z Prokuraturą Generalną, zobowiązał się do koordynowania działań w ramach programu edukacji prawnej oraz do współpracy przy jego wdrażaniu. Zadeklarował również zaangażowanie w realizację tego programu oraz zapewnienie szkołom kontaktu z sądami oraz innymi instytucjami administracji publicznej.
Andrzej Seremet zobowiązał się do gromadzenia i przekazywania szefowi resortu sprawiedliwości list swoich przedstawicieli na terenie kraju, którzy zgłosili chęć poprowadzenia wykładów. Proponuje także współpracę w przygotowywaniu bazy propozycji tematyki lekcji.
Do tej pory partnerami Ministerstwa Sprawiedliwości w realizacji programu edukacji prawnej byli prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, minister edukacji narodowej oraz prezesi: Krajowej Rady Radców Prawnych, Krajowej Rady Notarialnej oraz Stowarzyszenia Sędziów Themis.