Rekomendacje innych kancelarii dały firmie Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak tytuł lidera w trzech kategoriach: prawa spółek i handlowego; prawa własności intelektualnej oraz prawa konkurencji i antymonopolowego. W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem najlepszych rekomendowanych straciła pierwszeństwo w dziedzinie prawa pracy (z firmy odszedł bowiem jej filar w tej gałęzi prawa Bartłomiej Raczkowski, który założył własną kancelarię). Odzyskała je natomiast po rocznej przerwie w zakresie prawa własności intelektualnej.
[wyimek]Najlepsze kancelarie i specjalistów w poszczególnych dziedzinach prawa wskazują konkurenci z innych firm prawniczych[/wyimek]
Zwycięzcami w rankingu rekomendacji są także dwie inne firmy prawnicze, które zdobyły po dwa tytuły lidera. Dewey & LeBoeuf (dawniej Dewey Ballantine) – w kategoriach fuzje i przejęcia oraz rynki kapitałowe i papiery wartościowe (w tej drugiej zdetronizowała kancelarię Weil, Gotshal & Manges). Clifford Chance zaś w prawie bankowym i finansowym (zamieniła się miejscami z wiceliderem Allen & Overy) oraz w nieruchomościach.
W dziedzinie sporów sądowych najwięcej głosów – tak jak rok wcześniej – padło na kancelarię Wardyński i Wspólnicy. Tuż za nią uplasowała się SK&S. W prawie pracy miano najlepszej kancelarii przypadło krakowskiej firmie prowadzonej przez dr. Arkadiusza Sobczyka. Wyprzedziła ona firmę prof. Sołtysińskiego, w której działem prawa pracy po odejściu Bartłomieja Raczkowskiego kieruje Sławomir Paruch. W prawie podatkowym natomiast dość nieoczekiwanie zwyciężyła spółka doradztwa podatkowego Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, która wyprzedziła klasyczne kancelarie prawne, spychając na drugą pozycję dotychczasowego lidera – Baker & McKenzie.
W tym roku zaproponowaliśmy wyłonienie najlepszych zespołów i indywidualnych profesjonalistów także w innych niż dotychczasowe dziesięć dziedzinach prawa. Skończyło się to połowicznym sukcesem. Nie udało się wybrać w nich wyraźnych liderów, ale jedynie zarekomendować kilka biur prawnych i kilkoro ekspertów wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak prawo energetyczne czy ubezpieczeniowe.