Reklama
Rozwiń

Zasiłek opiekuńczy: rząd podał, do kiedy rodzice dostaną pieniądze

Zasiłki dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi w domach, zostają przedłużone do 24 maja. Dotyczy to także rodziców, którzy nie zdecydują się na powrót ich dzieci do żłobków i przedszkoli - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Rozporządzenie w tej sprawie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Aktualizacja: 01.05.2020 14:14 Publikacja: 01.05.2020 13:15

Zasiłek opiekuńczy: rząd podał, do kiedy rodzice dostaną pieniądze

Foto: Adobe Stock

- Rząd zdecydował się na to, żeby dać możliwość samorządom uruchomienia przedszkoli i żłobków, ale jednocześnie rząd podjął decyzję, by w przypadku, gdy samorząd nie zdecyduje się na otwarcie żłobka i przedszkola, będzie nadal wypłacane świadczenie opiekuńcze dla osób, które do tej pory miały takie prawo. Nowe rozporządzenie, które zostało przyjęte przez Radę Ministrów, zakłada również, że w przypadku, gdy żłobek albo przedszkole będzie otwarte i nawet będzie możliwość kierowania dziecka do opieki, to w przypadku, gdy rodzic podejmie decyzję, że samodzielnie kontynuuje opiekę, to nadal będzie miał wypłacane świadczenie opiekuńcze -  powiedział Piotr Müller Polskiemu Radiu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono