Aktualizacja: 25.02.2020 08:40 Publikacja: 25.02.2020 08:34
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Był projekt, sensowy zresztą, żebyśmy zwrócili się do tych firm, żeby zaczęły uczciwie dokładać się do polskiego budżetu, skoro zarabiają tutaj bardzo poważne pieniądze. Pani ambasador (USA Georgette Mosbacher - red.) przyznaje, że to pod presją Stanów Zjednoczonych rząd zrezygnował z opodatkowania cyfrowych gigantów - przypomniał Zandberg.
- Ja uważam, że to nie jest OK, kiedy pracownicy płacą podatki, małe polskie firmy płacą podatki, a wielkie amerykańskie korporacje w praktyce do tego wspólnego budżetu się nie dorzucają. I chcę zapowiedzieć jedną rzecz, bo ewidentnie Prawu i Sprawiedliwości nie starczyło odwagi w tej sprawie. W związku z tym ktoś inny będzie musiał się tą sprawą zająć i tym klubem będzie koalicyjny klub Lewicy, który tej sprawy nie odpuści - mówił poseł Lewicy.
Wizyta marszałka Szymona Hołowni w Helsinkach, a wcześniej udział premiera Donalda Tuska w szczycie tzw. formatu NB8 w Harpsund najlepiej pokazują obecny kierunek polskiej dyplomacji i strategii międzynarodowej. I to w kluczowym dla regionu momencie.
Z premierem Tuskiem widzimy Polskę w UE podobnie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piotr Serafin, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu.
Czy Polska wyśle żołnierzy na Ukrainę w ramach potencjalnej misji pokojowej? O to pytala "Rzeczpospolita" marszałka Sejmu Szymona Hołownię po jego rozmowach w Helsinkach. - Tylko pod parasolem NATO - odpowiedział Hołownia.
Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałby ją kandydat Koalicji Obywatelskiej przed "obywatelskim" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Na konflikcie o telewizje TVN i Polsat może stracić koalicja rządząca, bo niekoniecznie z działaniami ocenianymi przez część obywateli jako cenzura będzie jej do twarzy – uważa politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk,
Jeśli partia Razem wystawi swojego Adriana Zandberga, wystartuje też senator Waldemar Witkowski z Unii Pracy – wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”. Oznaczałoby to rozdrobnienie lewicy w wyborach prezydenckich w niespotykanej dotąd skali.
PiS ma minimalną przewagę nad KO w badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Sondaż pokazuje bardzo słaby wynik partii Razem po jej odejściu z klubu Lewicy w Sejmie.
232 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy zagłosowało za przyjęciem projektu ustawy budżetowej. „Jedność Koalicji wzorowa” – cieszył się po głosowaniu Donald Tusk. „Walec jedzie dalej” – zapowiedział premier.
Ja uważam, że moglibyśmy w końcu rozmawiać w Polsce o poważnych rzeczach, a nie tych pseudorozliczeniach, z których nic nie wynika - mówił w rozmowie z RMF FM lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.
Zwiększyła się przewaga Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością - wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przeprowadzonego przez CBOS.
Partia Razem wybrała nowe władze, a wkrótce zdecyduje, czy i kogo wystawić w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Chociaż Razem nie należy do dużych partii, decyzja będzie miała wpływ na kształt politycznej sceny aż do 2027 roku.
W dniach 28 listopada – 2 grudnia Partia Razem przeprowadziła wybory do organów krajowych na kadencję 2024–2026. Znamy już wyniki – na współprzewodniczących wybrano posła Adriana Zandberga oraz radną Krakowa Aleksandrę Owcę.
W ciągu 48 godzin zapadnie decyzja Lewicy o kandydacie lub kandydatce na prezydenta – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. W grze w praktyce są obecnie dwa nazwiska. Na kogo postawi Lewica?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas