Janusz Kowalski chce, by żona Zbigniewa Ziobry przejęła władzę w Suwerennej Polsce

Na czele Solidarnej Polski powinna stanąć Patrycja Kotecka-Ziobro, żona Zbigniewa Ziobry - oświadczył poseł Janusz Kowalski, który niedawno odszedł z partii. - Realnym przywódcą Suwerennej Polski jest Patrycja Kotecka-Ziobro i to jest dobra informacja dla polskiej prawicy - powiedział w Polsat News.

Publikacja: 24.06.2024 09:54

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

W ubiegłym tygodniu Janusz Kowalski poinformował, że zrezygnował z członkostwa w Suwerennej Polsce. "O koleżankach i kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym PiS" - napisał w mediach społecznościowych.

Janusz Kowalski tłumaczy swe odejście z Suwerennej Polski

W poniedziałek poseł był w Polsat News pytany o swą deklarację sprzed dwóch lat, że prędzej zrezygnuje z bycia posłem niż członkiem Solidarnej Polski (tak wówczas nazywała się partia kierowana przez Zbigniewa Ziobrę). - W tej formacji zabrakło przywództwa, bo Suwerenna Polska to Zbigniew Ziobro, który dzisiaj walczy o życie - powiedział.

Czytaj więcej

"Był dla nas obciążeniem". Decyzję Janusza Kowalskiego oceniają jego koledzy

- Ufam, że to środowisko, które jest naprawdę pełne znakomitych polityków przetrwa. Zachęcam do tego szczególnie, aby pojawił się prawdziwy przywódca w tej formacji - dodał Janusz Kowalski. - Myślę, że taką osobą jest w tej chwili Patrycja Kotecka-Ziobro, która w mojej ocenie ma predyspozycje do bycia najtwardszym politykiem w Polsce jeżeli chodzi o obronę przeciwko temu bezprawiu - mówił.

Dopytywany, czy żona Zbigniewa Ziobry powinna zająć się polityką, Janusz Kowalski odparł, że namawia do tego i zachęca. - Uważam, że jest to osoba, która ma znakomite predyspozycje, żeby być świetnym liderem. To bardzo twarda osoba o ustabilizowanym światopoglądzie - podkreślił.

Dzisiaj realnym przywódcą Suwerennej Polski jest Patrycja Kotecka-Ziobro i to jest dobra informacja dla polskiej prawicy, bo polska prawica potrzebuje wyrazistych osób.

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski krytykuje Patryka Jakiego...

Poseł klubu PiS tłumaczył swoją decyzję o opuszczeniu Solidarnej Polski brakiem Zbigniewa Ziobry, który zmaga się z chorobą nowotworową i w dużej mierze wycofał się z życia politycznego. Tymczasowym liderem partii został europoseł Patryk Jaki. - Brakuje mi Zbigniewa Ziobry. (...) Uznałem, że w ramach klubu parlamentarnego PiS będę w sposób skuteczniejszy realizował rzeczy, w które wierzę - oświadczył Kowalski.

Poseł ocenił, że Patryk Jaki jest "znakomitym politykiem" i "najlepszym polskim influencerem jeżeli chodzi o prawicę". - Bardzo lubię oglądać jego filmiki nagrywane w Brukseli, natomiast polityka to również jest przywództwo faktyczne - dodał. Kowalski przekonywał, że gdy zabrakło "najważniejszej osoby dla Suwerennej Polski, czyli Zbigniewa Ziobry", to Patryk Jaki powinien "przyjechać do Polski, rzucić wszystko i bronić całego środowiska, i atakować to bezprawie, które jest". - On wybrał inną drogę - zaznaczył poseł.

Czytaj więcej

Prokuratura wyjaśnia, dlaczego chce aresztowania posła Suwerennej Polski

...i chwali Patrycję Kotecką-Ziobro

Janusz Kowalski był w Polsat News pytany o scenariusz, w którym Patrycja Kotecka-Ziobro staje na czele Suwerennej Polski. - To jest naturalny scenariusz. Przywództwo jest czymś naturalnym, przywództwa nie da się zaplanować, zaordynować. Dzisiaj realnym przywódcą Suwerennej Polski jest Patrycja Kotecka-Ziobro i to jest dobra informacja dla polskiej prawicy, bo polska prawica potrzebuje wyrazistych osób - oświadczył.

W ubiegłym tygodniu Janusz Kowalski poinformował, że zrezygnował z członkostwa w Suwerennej Polsce. "O koleżankach i kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym PiS" - napisał w mediach społecznościowych.

Janusz Kowalski tłumaczy swe odejście z Suwerennej Polski

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Sondaż „Rz”: Aborcja nadal będzie karana. Co Polacy sądzą o decyzji Sejmu?
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Polityka
"Polityczne Michałki". Lista nierozwiązanych zadań koalicji przed wakacjami. Kto trzyma kciuki za Donalda Trumpa
Polityka
Posłuchaj „Plus Minus”. Michał Przeperski. Nieskończona transformacja 1989-2024
Polityka
Michał Kolanko: Wakacyjny ból głowy koalicji rządzącej
Polityka
Kluczowa dla Polski komisja gospodarcza w PE bez polskich europosłów