Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.04.2024 09:03 Publikacja: 23.04.2024 18:41
Rishi Sunak, Donald Tusk i Jens Stoltenberg w Warszawie, 23 kwietnia
Foto: AFP
Wyprawa nad Wisłę premiera Rishiego Sunaka wiąże się bowiem z podtrzymaniem nadziei walczących Ukraińców. Istotne nie są bowiem gesty – jak spotkanie z brytyjskimi żołnierzami – czy ogólne deklaracje, ale konkrety. Ważne jest to, kiedy taka pomoc nadchodzi.
Dzisiaj mamy sytuację kryzysową na froncie. Rosjanie napierają, zdobywając kolejne wsie na wschodzie Ukrainy, chcąc zrobić prezent na 9 maja Putinowi. W tym samym czasie Ukraińcy muszą ograniczać użycie amunicji, bo jej zapasy się kurczą. Kryzys ten po części wynika z winy Kongresu amerykańskiego, którego Izba Reprezentantów (większość mają w niej ludzie Donalda Trumpa) przez wiele miesięcy wstrzymywała podejmowanie decyzji. To zmieniło się dopiero teraz. Co ważne, kryzys ten spowodował, że dzięki twardej polityce przywódców kilku państw, m.in. Francji, Wielkiej Brytanii i Polski, doszło do mobilizacji krajów europejskich, które ponownie postawić na wolną Ukrainę.
– Nowy pakiet amerykańskiej pomocy powinien wystarczyć na kilka miesięcy. On pozwoli przetrwać Ukrainie, ale sam w sobie nie odwróci losów tej wojny – ocenił gen. Bogusław Pacek, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego, były rektor Akademii Obrony Narodowej.
Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały, że w nocy Rosjanie zaczęli stosować nową taktykę podczas ataku z wykorzystanie dronów Shahed.
Jesteśmy gotowi na rozmieszczenie broni jądrowej – deklaruje prezydent RP Andrzej Duda. Ale wszystko zależy od amerykańskich partnerów.
Z informacji, które uzyskaliśmy z resortu obrony wynika, że na razie nie ma zatem mowy o przekazaniu Ukrainie polskich zestawów Patriot. Ale czy nasz kraj powinien objąć obroną powietrzną przygraniczne terytorium Ukrainy i strzelać do rosyjskich rakiet lecących w naszym kierunku?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jaki jest bilans pierwszego roku trzeciego rządu Donalda Tuska? O tym w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” rozmawiali Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Była przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odniosła obrażenia podczas podróży do Luksemburga i została przyjęta do szpitala na badania - poinformował jej rzecznik Ian Krager.
Poszukiwania Marcina Romanowskiego są prowadzone z ogromnym rozmachem. Byłego wiceministra szukają policjanci, którzy zajmują się głównie tropieniem zabójców, członków zbrojnych gangów i najgroźniejszych przestępców.
Niezidentyfikowane dotąd drony zaobserwowano nad wrażliwymi obiektami przemysłowymi w Niemczech i amerykańską bazą wojskową w Ramstein w Nadrenii-Palatynacie.
W scenariuszu dalszego mrożenia cen energii w kolejnych kwartałach, sygnalizowanego w tej chwili przez rząd, na początku 2025 r. inflacja będzie prawdopodobnie przekraczała 5 proc. – ostrzegł prezes NBP Adam Glapiński w wystąpieniu podczas spotkania środowiska bankowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas