Przed świętami Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała apel do premiera Donalda Tuska o „przywrócenie ładu prawnego i stosowanie obowiązującego prawa w zakresie wyboru władz mediów publicznych". Członkowie KRRiT zwracali uwagę, że decyzje podejmowane przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza „w sposób rażący narusza dotychczasowe przepisy regulujące prawo medialne i budzi głęboki niepokój obywateli".
Czytaj więcej
Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski zabrał głos w sprawie zmian w mediach publicznych. Poinformował, że pojawiających się doniesieniach o niszczeniu archiwów TVP i Polskiego Radia.
Na wniosek szefa KRRiT Macieja Świrskiego doszło w piątek do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. O szczegółach rozmowy opowiedział członek KRRiT powołany przez Senat poprzedniej kadencji, Tadeusz Kowalski.
- Wypowiedź prezydenta była właściwie skonstruowana jakby z dwóch elementów. Po pierwsze poddał krytyce stan mediów publicznych, zarówno przed 2015, jak i po 2015 roku — mówił w rozmowie z TVN24. - Wyraźnie dał do zrozumienia, że ten stan, w jakim te media są, mu nie odpowiada — dodał.
Czytaj więcej
Pytania posłów PiS o straty mediów publicznych wynikające z ich przejęcia przez nowy układ rządzący zdominowały w czwartek posiedzenie sejmowej komisji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiada analizy.