"Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Piotr Waśko - były poseł i burmistrz Wielenia" - napisał w mediach społecznościowych poseł Waldy Dzikowski (Platforma Obywatelska).

"Znaliśmy się bardzo dobrze. Piotrek był człowiekiem piekielnie inteligentnym, wrażliwym na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Duszą towarzystwa i oparciem w wielu sprawach" - wspominał polityk dodając, że zmarły "był także wielkim patriotą".

Informację o śmierci Piotra Waśki przekazała także senator KO Jadwiga Rotnicka. "Zmarł Piotr Waśko. Nasz serdeczny kolega z Platforma Obywatelska Wielkopolska, razem w 2007 roku zaczynaliśmy przygodę z Parlamentem, a wcześniej Burmistrz Wielenia" - napisała na Facebooku senator. "Piotrze za szybko... Wyrazy współczucia dla najbliższych" - dodała.

Piotr Waśko w latach 1996-2002 był burmistrzem miasta Wieleń. W 2006 z ramienia Platformy Obywatelskiej został wybrany na radnego sejmiku wielkopolskiego.

W 2005 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu. Piotr Waśko uzyskał mandat w wyborach parlamentarnych w 2007 r., w Sejmie zasiadał w klubie Platformy Obywatelskiej. W 2011 r. nie uzyskał reelekcji. W 2014 r. bez powodzenia kandydował na burmistrza miasta i gminy Wieleń, cztery lata później uzyskał mandat radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.