Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.01.2018 20:35 Publikacja: 01.01.2018 20:30
Foto: nytimes.com
"Stała obecność tych pracowników w Polsce - u sojusznika NATO, w sercu Unii Europejskiej - pokazuje, jak trudno jest całkowicie odciąć Koreę Północną od globalnej gospodarki, nawet gdy naród ten podejmuje wysiłek na rzecz zbudowania rakiet zdolnych do nuklearnego ataku na Stany Zjednoczone" - czytamy w artykule, podpisanym przez Petera S. Goodmana, Choe Sang-Hun i Polkę Joannę Berendt, niegdyś autorce "Wprost" i serwisu gazeta.pl.
"Polska wysłała żołnierzy do walki u boku Amerykanów w Iraku, ale mimo to jest jednym z nielicznych krajów, w których nadal gości się północnokoreańskich robotników mimo protestów Waszyngtonu" - podkreśla "NYT". Gazeta zauważa, że w grudniu Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję zobowiązującą wszystkie kraje do wydalenia pracowników z Korei Północnej w ciągu dwóch lat. "Chiny i Rosja, które przyjmują najwięcej pracowników z Korei Północnej, od dawna opierały się amerykańskim próbom nałożenia globalnego embarga na naród. Nawet Unia Europejska zgodziła się w październiku jedynie na zaprzestanie odnawiania zezwoleń na pracę dla Koreańczyków z Północy" - pisze dziennik.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Po rozmowach z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen prezydent Donald Trump poinformował o z...
Kilka lat temu jego zdjęcie było na czołówkach światowych mediów. Wróżono mu wielką karierę na Białorusi Aleksan...
Wniosek opozycyjnych ugrupowań Zielona Lewica (GroenLinks) i D66, by - mimo wakacyjnej przerwy - parlament Holan...
Bruksela jest coraz bardziej skłonna zaakceptować jednostronne 15-proc. cła na eksport do USA w zamian za ameryk...
Francja od lat deklarowała wsparcie dla rozwiązania dwupaństwowego i uznania państwowości palestyńskiej, podkreś...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas