Aktualizacja: 15.03.2025 13:08 Publikacja: 15.11.2021 08:58
Leszek Miller
Foto: EP, materiały prasowe
- Dziś mamy tam coraz więcej służb mundurowych białoruskich, ale też imigranci mają już inną twarz. To są głównie młodzi mężczyźni, stosunkowo agresywni, oni są oczywiście zgromadzeni przez Białorusinów, atakują zasieki na granicy. Z punktu widzenia PiS to sytuacja bardzo dobra, dlatego, że mniej się będzie mówiło o kobietach z dziećmi - opisywał zmianę sytuacji na granicy, Miller.
- Z powodu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej nie będzie wojny. Aleksander Łukaszenko próbuje powtórzyć manewr, który udał się innemu dyktatorowi, prezydentowi Turcji, który zarobił na tym dużo pieniędzy. Łukaszenko będzie próbował powtórzyć ten manewr, sprawdzać, na ile może sobie pozwolić - stwierdził Miller nawiązując do porozumienia zawartego przez UE z Ankarą, na mocy którego w zamian za kilka miliardów euro Turcja zobowiązała się zamknąć szlak migracyjny wiodący do Unii Europejskiej przez terytorium tego kraju.
Być może największą niewiadomą, która ukształtuje wynik Sławomira Mentzena jest to, ilu jego fanów pójdzie zagłosować 18 maja.
„Która z tych partii jest Pani/Pana zdaniem w stanie najskuteczniej zapewnić Polsce bezpieczeństwo w obecnej sytuacji geopolitycznej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują, jak kampania prezydencka w Polsce została przytłoczona przez wydarzenia międzynarodowe. Od starcia Radosława Sikorskiego z Elonem Muskiem po dyskusję o obecności amerykańskiej broni jądrowej w Polsce – geopolityka staje się głównym tematem debaty publicznej. Jakie konsekwencje ma to dla kandydatów na prezydenta i jakie strategie przyjmują poszczególni politycy?
W ciągu ostatniego miesiąca zmniejszył się dystans między Karolem Nawrockim a Sławomirem Mentzenem w sondażu Ipsos dotyczącym I tury wyborów prezydenckich.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
My nie jesteśmy wrogiem USA, my nie jesteśmy w jakiejś szarej strefie bezpieczeństwa, my jesteśmy dumnym członkiem Paktu Północnoatlantyckiego - mówił w czasie wizyty w Siemianowicach Śląskich marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Szefowie wszystkich pięciu partii w grenlandzkim parlamencie wystosowali wspólne oświadczenie w sprawie „powtarzających się wypowiedzi (prezydenta USA Donalda Trumpa) o przejęciu i kontroli Grenlandii”. Jak napisali w oświadczeniu, takie słowa są nieakceptowalne.
Być może największą niewiadomą, która ukształtuje wynik Sławomira Mentzena jest to, ilu jego fanów pójdzie zagłosować 18 maja.
Przywrócony przez Donalda Trumpa do międzynarodowego życia rosyjski reżim, robi wszystko, by zaistnieć w globalnej świadomości jako jej pełnoprawny i potrzebny uczestnik. Właśnie zaproponował Elonowi Muskowi wspólny lot załogowy na Marsa już w 2029 r. Miliarder na razie nie odpowiedział.
Administracja Donalda Trumpa rozważa wprowadzenie radykalnych ograniczeń w podróżowaniu do USA dla obywateli kilkudziesięciu krajów - podaje Reuters, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą oraz na treść wewnętrznej notatki, do której dotarli dziennikarze agencji.
Edwarda Pasewicza, gdy był bezrobotny, szefowie dyskontów nie chcieli zatrudnić, widząc w CV, że to pisarz, a Ministerstwo Kultury odmówiło stypendium - uratowała społeczna zbiórka. W tle jest brak ustawy o statusie artysty. Prace trwają już dekadę.
Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, iż w ostatnim czasie łączna liczba użytkowników aplikacji mObywatel przekroczyła dziewięć milionów. Jednocześnie poinformowano o pracach nad 15 nowymi funkcjami, które wzbogacą aplikację.
„Dziś zginął zbiegły przywódca ISIS w Iraku” - poinformował na platformie Truth Social prezydent USA Donald Trump.
Część Portu Gdynia, która należy do powiązanego z Chinami Hutchison Ports, może zostać sprzedana Amerykanom. Czy przy tej okazji państwo polskie skorzysta z prawa do pierwokupu?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas