Aktualizacja: 11.11.2021 19:13 Publikacja: 11.11.2021 19:13
Prezydent Andrzej Duda
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zmiany w wymiarze sprawiedliwości, zapowiadane od wielu tygodni, są obecnie konsultowane z Pałacem Prezydenckim, ale ich przebieg – jak eufemistycznie określają to nasi informatorzy – jest „bardzo złożony". A bez akceptacji Pałacu Prezydenckiego ustawę może spotkać los poprzednich zmian z 2017 r., czyli weto.
Z naszych informacji wynika, że na stole są wszystkie opcje, w tym przygotowanie przez Pałac Prezydencki konkurencyjnych dla rządowego projektów. Sytuacja jest napięta. Na to nakładają się różnice w samym rządzie, przede wszystkim na linii Ministerstwo Sprawiedliwości – Kancelaria Premiera, w podejściu do zmian w wymiarze sprawiedliwości.
Uczestniczki wiecu, z którymi rozmawialiśmy, o aborcji nie wspominają. Przebijają się sprawy gospodarcze, podatkowe, poczucie zniechęcenia politykami jako takimi.
Premier Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do krytyki wobec prokurator Ewy Wrzosek.
Izraelski rząd nasila działania wojenne w Strefie Gazy i grozi Libanowi. Nasila też walkę z przeciwnikami wewnętrznymi. Zdymisjonowanie szefa służby bezpieczeństwa (Szin Bet) wywołało obawy, że Izrael czeka też wojna domowa.
„Kto Pani/Pana zdaniem prowadzi najlepszą kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
- Niemieckie głębokie państwo usiłuje wykorzystać struktury unijne do wzmocnienia niemieckiego przemysłu zbrojeniowego i całej niemieckiej gospodarki kosztem innych państw członkowskich. Gen. Polko tego nie widzi? - powiedział europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, odpowiadając na krytykę ze strony gen. Romana Polki w związku z głosowaniem nad rezolucją ws. białej księgi dotyczącej obronności.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Po tym, jak sąd w Stambule wydał oficjalny nakaz aresztowania burmistrza tego miasta Ekrema Imamoglu w sprawie dotyczącej korupcji, na ulice wyszły dziesiątki tysięcy demonstrantów. To już piąty dzień protestów.
Mike Waltz – doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego – poinformował, że Stany Zjednoczone zaatakowały kwaterę główną rebeliantów Huti.
W rozmowie z Fox News Steve Witkoff – amerykański wysłannik ds. Bliskiego Wschodu – powiedział, że USA chcą negocjować z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego.
28 kwietnia w Kanadzie odbędą się przedterminowe wybory. - Stajemy w obliczu największego kryzysu w naszym życiu z powodu nieuzasadnionych działań handlowych prezydenta Trumpa i jego gróźb wobec naszej suwerenności - powiedział premier tego kraju, Mark Carney.
Uczestniczki wiecu, z którymi rozmawialiśmy, o aborcji nie wspominają. Przebijają się sprawy gospodarcze, podatkowe, poczucie zniechęcenia politykami jako takimi.
Premier Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do krytyki wobec prokurator Ewy Wrzosek.
Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zakończyły się rozmowy amerykańskiej i ukraińskiej delegacji w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas