Na PiS chciałoby oddać głos 35,6 proc. ankietowanych - to starta niecałego punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem.

Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 23 pkt. proc. plasuje się na 2. miejscu, zyskując 0,7 pkt. proc. 

Czytaj więcej

Sondaż: Lewica, PSL, Kukiz'15 i Porozumienie poza Sejmem

Najwięcej zyskała Polska 2050, która po wzroście o 2,4 pkt. proc. zamyka podium z wynikiem 11,6 proc.

Konfederacja traci 1,7 pkt. proc. i z poparciem 7,1 proc. respondentów zajmuje 4. miejsce. Wyprzedza Lewicę, która zaliczyła spadek o 0,4 pkt. proc. i z poparciem 6,4 proc. ankietowanych zajmuje 5. miejsce.

Polskie Stronnictw Ludowe odnotowało wzrost poparcia o 0,1 pkt proc. i cieszy się poparciem 5,3 proc. pytanych. Jest ostatnim ugrupowaniem, którego przedstawiciele zasiedliby w parlamencie.

Ponad połowa badanych deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach. Do urn zdecydowanie poszłoby 41,3 proc. pytanych, "raczej" - 12,1.

Zdecydowaną niechęć do oddania głosu wyraża natomiast 21,6 proc. respondentów, raczej nie weźmie udziału w głosowaniu 15,8 proc.

9,2 proc. jest niezdecydowanych.

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 26 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.