W październiku 2013 r. dyrektor izby celnej utrzymał w mocy niekorzystną dla podatniczki decyzję w sprawie VAT z tytułu importu towarów zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu.
Kobieta nie zgadzała się z zarzutami urzędników. Postanowiła decyzję zaskarżyć. Ku jej zaskoczeniu fiskus wystąpił o jej odrzucenie. Tłumaczył, że zaskarżona decyzja została doręczona kobiecie 29 października 2013 r. Znalazło się w niej pouczenie o prawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od otrzymania decyzji, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, tj. dyrektora izby celnej.
Podatniczka nadała list ze skargą do wskazanego sądu administracyjnego pierwszej instancji 28 listopada 2013 r. Jednak na kopercie zamiast adresu organu, za którego pośrednictwem powinna wnieść skargę, wpisała dane sądu.
Poczta zwróciła jej przesyłkę z adnotacją „adresat nieznany". Na kopercie widnieje pieczątka datownika urzędu pocztowego z datą ?2 grudnia 2013 r. W związku z tym skarga nie wpłynęła do dyrektora izby celnej. Skarżąca skutecznie doręczyła ją dopiero dwa dni później, a więc już po upływie terminu przewidzianego do jej wniesienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargę podatniczki (sygnatura akt: III SA/Kr 1597/13). Przypomniał, że zgodnie z prawem o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę wnosi się w terminie 30 dni od jej doręczenia za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest jej przedmiotem.