Syzyfowe prace

Palm Springs to niewielkie miasto położone w południowej Kalifornii, na wschód od Los Angeles. Swego czasu uchodziło nawet za najbardziej ekskluzywną i najdroższą miejscowość w USA, wabiąc bogatą klientelę gorącym latem i łagodną zimą. Raczej nie z tego powodu to właśnie tam Max Barbakow postanowił zawiązać akcję swojego fabularnego debiutu. Zdawać by się mogło, że w znacznie większym stopniu zainteresowała go dwuznaczna symbolika otaczającej kurort pustyni, przywołującej skojarzenia zarówno z bezgraniczną wolnością, jak i niewolą. To teren, na którym łatwo się zgubić i rozpocząć wieczną tułaczkę prowadzącą do śmierci, ale jednocześnie – obszar pozwalający odnaleźć drogę i powrócić do żywych.

Publikacja: 12.02.2021 18:00

Syzyfowe prace

Foto: materiały prasowe

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Oferta promocyjna
dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.

Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.

Plus Minus
Chińskie marzenie. Jak Pekin zbudował mocarstwo
Materiał Promocyjny
ŠKODA ENYAQ iV
Advertisement
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Homofobia jak ideologiczna pałka
Plus Minus
Tomasz Terlikowski. Lekcje z kardynała Wyszyńskiego
Plus Minus
Świat po ataku na WTC. Cywilizacyjne zderzenia kultur
Materiał Promocyjny
Czy naprawdę istnieją konta za 0 zł?
Plus Minus
Imigranci na granicy, zamieszanie w polityce
Plus Minus
Technologiczna rewolucja. Od cyfrowych dorożek do sztucznej inteligencji