Czy Glapiński ma jeszcze wpływ na Kaczyńskiego

Czy kłopoty byłego szefa KNF to groźny sygnał dla jego protektora Adama Glapińskiego? Na pewno próba ułożenia się z postpeerelowskim milionerem to dobra puenta dla zdarzeń, które miały miejsce wiele lat temu. Wiążą się one właśnie z obecnym prezesem banku centralnego.

Aktualizacja: 30.11.2018 23:13 Publikacja: 30.11.2018 00:01

W czerwcu 2016 r. Sejm powołuje Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Dziś nie jest wcale przesądzone,

W czerwcu 2016 r. Sejm powołuje Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Dziś nie jest wcale przesądzone, że były polityk Porozumienia Centrum przetrwa na tym stanowisku przez pełną kadencję

Foto: Reporter

A jednak stało się. Wbrew temu, co opowiadali w ostatnich dniach politycy PiS o zamknięciu afery, Marek Ch., były szef Komisji Nadzoru Bankowego, został zatrzymany. CBA nie zamyka nikogo, nawet na chwilę, za „niezręczną rozmowę". Ch. otrzymał już zarzuty prokuratorskie, grozi mu dziesięć lat więzienia.

Możliwe, że buduje się w ten sposób reputację premiera Morawieckiego jako bezwzględnego pogromcy korupcji. Którym zresztą, gdyby aferę rozwikłano, okazałby się naprawdę. Ale znając obyczaje PiS, decyzja zapadła na najwyższym szczeblu. Zapewne podjął ją Jarosław Kaczyński.

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Wielki Gościńcu Litewski – zjem cię!
Plus Minus
Aleksander Hall: Ja bym im tę wódkę w Magdalence darował
Plus Minus
Joanna Szczepkowska: Racja stanu dla PiS leży bardziej po stronie rozbicia UE niż po stronie jej jedności
Plus Minus
„TopSpin 2K25”: Game, set, mecz
Plus Minus
Przeciw wykastrowanym powieścidłom
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił