Organizatorzy rozgrywek uznali, że muszą zakończyć fazę grupową rozgrywek najpóźniej 4 marca i ustalili wyniki wszystkich przełożonych spotkań, których nie uda się rozegrać. Walkowerem przegrały te drużyny, w których zawodnicy lub członkowie sztabu szkoleniowego mieli pozytywne wyniki testu na koronawirusa.

Najwięcej na decyzji EHF stracił SG Flensburg-Handewitt, który dostał dwa punkty za mecz z MOL Pickiem-Szeged, ale przegrał z FC Porto i Vardarem Skopje. Niemcy walczą o pierwsze miejsce w grupie z Łomżą VIVE Kielce. Oba zespoły mają tyle samo punktów i zagrają ze sobą w czwartek o 18:45. Zwycięzca w 1/8 finału zmierzy się z HC PPD Zagrzeb, który w tym sezonie Ligi Mistrzów nie odniósł żadnego zwycięstwa. Na przegranego czeka najprawdopodobniej RK Celje Pivovarna Lasko.

Awans mają zagwarantowany wszystkie zespoły. Pierwotnie dwie pierwsze drużyny z każdej grupy miały uzyskać bezpośrednią promocję do ćwierćfinału, a dwa ostatnie odpaść z rozgrywek, ale pandemia i konieczność przyznania walkowerów sprawiły, że EHF zmieniła reguły gry. Mecze 1/8 finału zaplanowano na 31 marca i 7 kwietnia.

 

Lista meczów zweryfikowanych jako walkowery

MOL-Pick Szeged - SG Flensburg-Handewitt 0:10

FC Porto - SG Flensburg-Handewitt 10:0

HC Motor Zaporoże - THW Kiel 10:0

SG Flensburg-Handewitt - HC Vardar 1961 Skopje 0:10

HC Vardar 1961 Skopje - Paris Saint-Germain Handball 0:10

Paris Saint-Germain HB - HC Vardar 1961 Skopje 5:5

Elverum Handball - MOL-Pick Szeged 0:10