Giggs zastąpi Chrisa Colemana, który w listopadzie objął Sunderland. Były zawodnik MU od dawna był celem dla Football Association of Wales i wydawał się faworytem do nowej roli po tym, gdy reprezentacja dowodzona przez Colemana nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 2018.

- Nie mogę się doczekać, by zacząć. Jestem dumny, że spotkał mnie zaszczyt kierowania drużyną narodową - stwierdził Giggs. - Stojące przed nami wyzwania, w tym Liga Narodów i kwalifikacje do EURO 2020 bardzo mnie ekscytują - stwierdził.

- Z jego ogromnym doświadczeniem, kiedy grał, trenował i zarządzał największym klubem na świecie (United - przyp. red.), jesteśmy pewni sukcesu naszej reprezentacji - ocenił Jonathan Ford, dyrektor generalny FAW.

Giggs w latach 1990-2014 rozegrał 673 mecze ligowe w barwach Manchesteru United. 1 lutego 2011 roku został wybrany piłkarzem wszech czasów MU. W 2013 roku dołączył do sztabu szkoleniowego, a rok później na miesiąc objął funkcję tymczasowego menedżera, po zwolnieniu Davida Moyesa. Następnie został asystentem Louisa van Gaala, ale po jego zwolnieniu w maju 2016 roku odszedł z tej posady.