Ligi zagraniczne. Porażki Bayernu i Barcelony, Manchester City mistrzem Anglii

Bayern przegrał 1:3 z RB Lipsk i może zakończyć sezon bez trofeum. Barcelona, która wróciła na tron w Hiszpanii, uległa 1:2 Realowi Sociedad. Manchester City obronił tytuł, nie wychodząc na boisko.

Publikacja: 20.05.2023 23:30

Nic nie zapowiadało katastrofy, która wydarzyła się w Monachium. Bayern po pierwszej połowie prowadził z RB Lipsk po golu Serge'a Gnabry'ego i wynik 1:0 utrzymywał się do 64. minuty. Gospodarze stracili wówczas bramkę z gry, a potem dwie kolejne z rzutów karnych. Szefowie klubu patrzyli z niedowierzaniem na to, co dzieje się na boisku, a niektórzy kibice opuścili stadion jeszcze przed ostatnim gwizdkiem.

Porażka Bawarczyków otwiera ogromną szansę przed Borussią. Jeśli drużyna z Dortmundu pokona w niedzielę na wyjeździe Augsburg, będzie miała dwa punkty przewagi nad Bayernem przed ostatnią kolejką Bundesligi. Piłkarze BVB, którzy na tytuł czekają od 2012 roku, muszą jednak przerwać złą serię - na obcym terenie wygrali poprzednio w lutym.

Liga niemiecka
33. kolejka

Bayern - RB Lipsk 1:3
(S. Gnabry 25 - K. Laimer 64, C. Nkunku 76-z karnego, D. Szoboszlai 86-z karnego)

Borussia może zostać kolejnym zespołem z wielkich lig po Napoli i Barcelonie, który odzyska tytuł. Katalończycy odebrali w sobotę trofeum, ale święto na Camp Nou zepsuła trochę porażka. W pierwszym meczu po powrocie na tron przegrali 1:2 z Realem Sociedad San Sebastian. Na pocieszenie pozostał gol Roberta Lewandowskiego - nr 22 w lidze - strzelony głową po dośrodkowaniu Ferrana Torresa.

Liga hiszpańska
35. kolejka

Barcelona - Real Sociedad 1:2
(R. Lewandowski 90 - M. Merino 5, A. Sorloth 72)

W niedzielę będzie feta w Manchesterze. Zawodnicy Pepa Guardioli zostali mistrzem przed telewizorem, bo wicelider Premier League Arsenal - z Jakubem Kiwiorem w obronie - przegrał na wyjeździe 0:1 z Nottingham Forest. To trzeci tytuł City z rzędu. W niedzielę do Manchesteru przyjeżdża Chelsea.