Barcelona nie zdobędzie Pucharu Króla, hat trick Benzemy

Katalończycy odebrali surową lekcję od Realu. Na Camp Nou przegrali z Królewskimi aż 0:4. Bohaterem ostatniego w tym sezonie El Clasico został Karim Benzema.

Publikacja: 05.04.2023 23:07

Karim Benzema

Trzecie w ciągu miesiąca (i piąte w tym sezonie) starcie hiszpańskich gigantów nie rozczarowało. Emocji nie brakowało od początku, choć na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do końca pierwszej połowy.

Strzał Roberta Lewandowskiego obronił Thibaut Courtois, a Real ruszył z błyskawiczną kontrą, po której piłkę do bramki wepchnął Vinicius Junior. Królewscy odrobili straty z Madrytu i zabawa zaczynała się od nowa.

Real miał już dość porażek z Barcą i po kwadransie drugiej połowy prowadził już 3:0. Karim Benzema najpierw trafił do bramki po asyście Luki Modricia, a potem pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul Francka Kessie na Viniciusie Juniorze.

Ten wieczór należał do Benzemy. Francuz dziesięć minut przed końcem uzbierał hat tricka. Został tym samym drugim po Ferencu Puskasie zawodnikiem Realu, który strzelił trzy gole na Camp Nou. To było ostatnie El Clasico na tym słynnym stadionie, który teraz przejdzie modernizację. Nie takiego pożegnania ze starym Camp Nou spodziewali się kibice Barcy.

Królewscy zagrają o trofeum z Osasuną Pampeluna, która wyeliminowała po dogrywce Athletic Bilbao. Finał 6 maja w Sewilli.

Puchar Króla
Rewanż 1/2 finału

Barcelona - Real Madryt 0:4
(Vinicius Junior 45+1, K. Benzema 50, 58-z karnego i 80)
Pierwszy mecz 1:0. Awans Realu

2 / 3
Karim Benzema - nawrócony geniusz
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym