W ramach rekonstrukcji rządu Borysa Budkę, dotychczasowego ministra aktywów państwowych, który będzie się ubiegał o mandat europosła, szef rządu Donald Tusk powołał w piątek Jakuba Jaworowskiego.

Rekonstrukcja rządu. Nowy minister aktywów państwowych

- Ekonomista, finansista, historyk, więc mimo młodego wieku człowiek renesansu, będzie odpowiadał za aktywa państwowe – przedstawiał nowego ministra premier Tusk. - Mimo wysiłków Borysa Budki w spółkach skarbu państwa ciągle jest sporo do wyczyszczenia - dodał.

Czytaj więcej

Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska: Jest czworo nowych ministrów

Jakub Jaworowski jest absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej, a także Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego, gdzie studiował finanse. Jako ekonomista pracował w Banku BPH, a w latach 2012-14 jako analityk w Departamencie Analiz Strategicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W 2014 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Premiera. Był też sekretarzem Rady Gospodarczej przy Premierze i pełnomocnikiem Premiera do spraw Koordynacji Oceny Skutków Regulacji. Z początkiem 2015 r. awansował na sekretarza stanu w Kancelarii Premiera.