Piotr Skwirowski

Piotr Skwirowski

Kłopoty z wyborem nowych władz PFR. Brakuje chętnych

Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju przesunęła termin zgłaszania kandydatur do władz spółki. To już drugie przesunięcie. I drugi konkurs. W pierwszym nie było chętnych.

Piotr Skwirowski: Miotła w spółkach Skarbu Państwa. Wymiana władz przebiega poprawnie czy za wolno?

Głosy rozczarowania, krytykujące wolne tempo czyszczenia władz spółek państwowych z PiS-owskich nominatów, są przesadzone. To trudny proces, wymagający rozwagi i czasu. Widać zmiany na lepsze, choć prawdziwym gwarantem odpolitycznienia firm jest ich prywatyzacja.

OFE czy ZUS? Trwa okienko transferowe

Jeszcze do końca lipca możemy zdecydować, czy część naszej składki na ubezpieczenia społeczne ma trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Eksperci są raczej na tak, wskazując na dobre wyniki inwestycyjne OFE.

Polacy zmienili nastawienie do podatków. Zawinił Polski Ład

Niemal połowa Polaków ma negatywny stosunek do podatków. W 2019 r. podobny odsetek traktował je ze zrozumieniem.

5 lat z PPK. Kto nie przystępuje, robi sobie krzywdę?

W pracowniczych planach kapitałowych oszczędza dziś ponad 3,4 mln osób. Wartość zgromadzonych w nich aktywów to 25 mld zł. Eksperci prognozują dalsze wzrosty. – Kto nie przystępuje do PPK, robi sobie krzywdę finansową – mówią.

Rusza wsparcie dla firm po pandemii

PARP ogłosiła zasady długo wyczekiwanego programu pomocy dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki i kultury.

Oferta dla wizjonerów biznesu. „Nie można przegapić”

Zmień pomysł w innowacyjny biznes! Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” – ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Chęć posiadania napędza zadłużenie konsumentów. Kto ma największe długi?

Najczęstsze powody zadłużania się Polaków to konsumpcyjny tryb życia i rosnące koszty utrzymania. Dotyczy to przede wszystkim osób w średnim wieku.

Idą dopłaty, aktywa PPK w górę, mało uczestników

Dopłaty roczne od państwa dostanie ponad 2 mln uczestników PPK. Eksperci policzyli, że aktywny udział w programie daleko odbiega od oficjalnych danych.

OFE dały zarobić lepiej niż lokaty bankowe i subkonta ZUS

W ciągu ostatniej dekady OFE pomnażały oszczędności emerytalne swoich klientów w tempie wyższym niż inflacja, oprocentowanie subkonta ZUS i bankowych depozytów, a także w lepszym niż wybrane formy funduszy i indeksy rynkowe – policzyły Analizy Online.