Piotr Skwirowski

Polska gospodarka morska. To był dobry rok nad Bałtykiem

W 2021 roku wzrosły obroty ładunkowe, ruch pasażerów oraz liczba statków zawijających do polskich portów morskich. Na koniec roku morska flota transportowa liczyła mniej statków niż przed rokiem. Niepokoić może także jej wiek.

Dobry początek roku Grupy PZU

Zysk netto Grupy PZU w I kw. 2022 r. wyniósł 758 mln zł, znacznie więcej niż oczekiwał rynek. Przypis składki brutto zebranej ze sprzedaży polis ubezpieczeniowych osiągnął rekordowe w tym okresie roku 6,3 mld zł.

Piotr Skwirowski: Krótka kołdra na stacji benzynowej

Ceny paliw dobijają do niewyobrażalnych niedawno 8 zł za litr. Rząd napomyka o ich zamrożeniu, ale skończy się pewnie na ruchu głównie propagandowym.

Pracownicze Programy Emerytalne pod lupą

Firmy, które utworzyły u siebie PPE, muszą sprawdzić, czy należy do nich co najmniej 25 proc. ich pracowników. Jeśli nie, mają obowiązek uruchomienia PPK.

Piotr Skwirowski: Ceny paliw mrożą kierowców. I rząd

Paliwo dobija do niewyobrażalnych jeszcze niedawno 8 zł za litr, ale mrożenie jego cen może się skończyć na ruchu głównie propagandowym, który nie da wielkiego oddechu kierowcom.

Fuzja Allianza i Avivy ze zgodą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na realizację planów połączenia zakładów ubezpieczeń oraz TFI Allianz Polska i Aviva Polska.

OFE zostają, ale bez pomocy zgasną

Po tym jak rząd zawiesił prace nad zamianą OFE w IKE, nic nie słychać o ich przyszłości. – Uniknęliśmy zamieszania – chwalą analitycy. Zmiany będą jednak konieczne.

PPK w 2022 r. przynoszą straty. Młodsi uczestnicy programu tracą więcej

Na rachunkach uczestników PPK pojawiły się spadki. – To efekt dekoniunktury na rynkach finansowych. I nic nadzwyczajnego w programach długoletnich – uspokajają eksperci.

Adam Glapiński będzie prezesem NBP przez kolejne 6 lat

Mimo stanowczych protestów posłów opozycji Sejm głosami PiS i jego koalicjantów zdecydował, że obecny szef banku centralnego będzie nim kierował przez kolejne 6 lat.

Piotr Skwirowski: Twarda walka z inflacją, a nie czary

Mnożą się rządowe pomysły na to, jak osłodzić wyborcom życie w czasach wysokiej inflacji, którą ów rząd nam sprokurował i dalej pompuje.