Liga Mistrzów. Romelu Lukaku bohaterem Mediolanu

Inter pokonał 1:0 Porto, a RB Lipsk zremisował 1:1 z Manchesterem City w ostatniej z serii pierwszych meczów 1/8 finału.

Publikacja: 22.02.2023 23:23

Romelu Lukaku

Rozpieszczeni wtorkowym widowiskiem na Anfield (Liverpool - Real 2:5) kibice mogli poczuć się rozczarowani tym, co zobaczyli dzień później. Bramek padło tym razem niewiele, choć emocje były.

Inter do wygranej z Porto potrzebował czerwonej kartki dla Otavio oraz wejścia na boisko Romelu Lukaku. Belg jedyną bramkę zdobył na raty. Po strzale głową Lukaku piłka odbiła się od słupka i wróciła pod jego nogi, drugiej szansy już nie zmarnował.

Gospodarze domagali się jedenastki po tym, jak w polu karnym kopnięty został Matteo Darmian. Sędzia nie zareagował. Inter poleci więc na rewanż ze skromną zaliczką, w Portugalii może się jeszcze sporo wydarzyć. W Anglii też, choć faworytem pozostaje Manchester City.

Drużyna Pepa Guardioli prowadziła w Lipsku po przechwycie piłki i trafieniu Riyada Mahreza. Ale w drugiej połowie pozwoliła dojść gospodarzom do głosu i Josko Gvardiol przywrócił zespołowi Red Bulla nadzieję na awans do ćwierćfinału.

Liga Mistrzów udaje się teraz na krótką przerwę. Pierwsze mecze rewanżowe 7 marca.

Pożegnanie Kyliana Mbappe z Paryżem. Były gwizdy i cisza
Bayer Leverkusen śrubuje niesamowity rekord. Czy zakończy sezon bez porażki?
Mistrza Anglii poznamy dopiero w ostatniej kolejce. Arsenalowi pomóc może Tottenham
Lech - Legia, szczyt komedii w Ekstraklasie. Za kuriozalnymi scenami trudno było nadążyć
Śmierć skończyła karierę Cesara Luisa Menottiego. Argentyna płacze po legendarnym trenerze