Aktualizacja: 28.06.2021 08:26 Publikacja: 29.06.2021 08:26
Foto: Adobe Stock
Wasz projekt oprogramowania ma służyć wychwytywaniu ryzyka związanego z prawami własności intelektualnej. Na czym konkretnie polegałoby działanie takiego narzędzia?
Służyłoby ono przyśpieszeniu i ulepszeniu analizy umów lub zapisów umownych z prawa własności intelektualnej. Na przykład, gdy grafik umawia się z wydawcą na sprzedaż projektu ilustracji, nasze narzędzie poddałoby analizie umowę i wskazało w jej konkretnych fragmentach ryzyka związane z kwestiami ochrony własności intelektualnej. Te zagadnienia dotyczą jednak nie tylko twórców. Często np. umowy o nieruchomości oraz umowy sektora IT zawierają przeniesienie pewnych praw z tego obszaru. Zresztą opracowana przez nas koncepcja narzędzia mogłaby służyć analizie nie tylko pod kątem polskiego prawa, ale również prawa innych krajów. Jako że zakładamy wykorzystanie technologii deep learning, w której program sam się uczy nowych rzeczy, IP Risk będzie mógł analizować różne rozwiązania umowne i w przyszłości wskazywać najlepsze prawo właściwe do zawarcia takiej umowy.
Trwa długi weekend majowy. 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji. Majowej.
Rzadziej podnoszonym aspektem ówczesnych reform ustrojowych jest fakt zapoczątkowania w konstytucji procesu prze...
Czterodniowy tydzień pracy? To nie musi być zły pomysł dla biznesu, tylko szansa na wyczekiwaną przez niego dere...
Premier odwołał szefa więziennictwa, o co dzień wcześniej apelował minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Rozumie...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przyjęta przez resort sprawiedliwości konstrukcja sankcji ustawowego pozbawienia skutków nominacji sędziowskich...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas