Sąd za prywatne pieniądze: PPP szansą dla polskiego sądownictwa

Po półrocznych negocjacjach z partnerami prywatnymi, Sąd Okręgowy w Nowym Sączu jako partner publiczny kończy pierwsze postępowanie w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego (PPP) na budowę budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Publikacja: 09.02.2015 17:20

Sąd za prywatne pieniądze: PPP szansą dla polskiego sądownictwa

Foto: Rzeczpospolita

Tym samym innowacyjny, pilotażowy projekt PPP, w którym stroną publiczną jest administracja centralna, kończy się sukcesem. To jest bardzo dobra wiadomość, tak naprawdę dla nas wszystkich. Potwierdza bowiem to, o czym na świecie wiadomo od dawna – prawie każdy projekt publiczny, niezależnie czy będzie to dotyczyło ochrony zdrowia, oświaty czy infrastruktury, może być wcielany w życie w formule PPP.

Mamy więc narzędzie, które pozwala realizować ważne dla lokalnych społeczności inicjatywy przy wykorzystaniu know-how i energii partnera prywatnego – co gwarantuje im jakość i odpowiednią szybkość wdrożenia. W Europie PPP jest bardzo powszechnie stosowane między innymi w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Portugalii. W formule PPP powstają szkoły, więzienia, szpitale, a nawet właśnie, podobnie jak w Nowym Sączu, wiele budynków administracji centralnej czy rządowych placówek.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Prezes UODO jednak też strzela każdemu
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Deregulacja VAT
Opinie Prawne
Zacharski, Rudol: O niezależności adwokatury przed zbliżającymi się wyborami
Opinie Prawne
Tomasz Tadeusz Koncewicz: najściślejsza unia pomiędzy narodami Europy
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Dane osobowe też mają barwy polityczne