Jan Maciejewski: Piekło mężczyzn

Niemal rok po fali protestów odbywających się pod hasłem „Piekło kobiet" Klub Jagielloński opublikował raport poświęcony dyskryminacji mężczyzn.

Publikacja: 28.09.2021 18:47

Jan Maciejewski: Piekło mężczyzn

Foto: AdobeStock

„Przemilczane nierówności. O problemach mężczyzn w Polsce" nie jest jednak spóźnioną odpowiedzią patriarchatu na podkopującą jego fundamenty rewolucję płci. To tylko drugi rozdział tej samej opowieści.

Oczywiście znajdą się przy okazji jego opublikowania chętni do wejścia w toczącą się pod hasłem wywoławczym „czyje piekło jest gorętsze" licytację, ale nie o tym opowiada ta historia. Jej głównym bohaterem, podczas ubiegłorocznych protestów całkowicie przemilczanym, w raporcie KJ wspomnianym, ale jakby mimochodem, jest rozpad rodziny. Tłem emocjonalnej reakcji bardzo wielu kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego był fakt, że z wychowywaniem dzieci zostają one coraz częściej same. Że nie ma kogoś, kto nosiłby wspólnie z nimi ich ciężary, a teraz jeszcze dodatkowo ich waga potencjalnie miałaby wzrosnąć. Agresywny feminizm nadający ton Strajkowi Kobiet nie pozwolił jednak w żaden sposób temu – dość oczywistemu tłu – jakkolwiek wybrzmieć.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Opinie polityczno - społeczne
Marek Migalski: Źle o Nawrockim, dobrze o Hołowni, w ogóle o Mentzenie
Opinie polityczno - społeczne
Wybory prezydenckie zostały rozstrzygnięte. Wiemy już, co zrobi nowy prezydent
Opinie polityczno - społeczne
Jędrzej Bielecki: Po spotkaniu z Zełenskim w Rzymie. Donald Trump wini teraz Putina
Opinie polityczno - społeczne
Hobby horsing na 1000-lecie koronacji Chrobrego. Państwo konia na patyku
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
felietony
Życzenia na dzień powszedni