Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 17.09.2019 21:57 Publikacja: 17.09.2019 23:00
Foto: Netflix/ mat.pras.
Historię tę opowiada pierwsza w dziejach Państwa Środka superprodukcja science fiction „Wędrująca Ziemia”. Jej premiera na początku tego roku spotkała się z entuzjazmem państwowych mediów, które przy każdej okazji podkreślały, że film ten idealnie obrazuje „wspólnotę losów” (community of common destiny) całej ludzkości.
Te słowa znalazły się również w tytule pierwszego filmu poświęconego Nowemu Jedwabnemu Szlakowi. „Common destiny”, którego oficjalna premiera odbyła się kilkanaście dni temu, jest już jednak tak daleki estetyce science fiction, jak to tylko możliwe. To dokument przedstawiający historie z życia kilkorga bohaterów mieszkających w Kenii, Chile, Hiszpanii i Chinach, mogących dzięki Inicjatywie Pasa i Szlaku spełniać swoje marzenia; pokonywać ograniczenia przestrzeni i kulturowych barier. Odkrywających, że dzielące ich różnice nie mają znaczenia w obliczu łączącej wszystkich ludzi wspólnoty losów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka generować będzie coraz większe emocje, a już dziś są olbrzymie (przynajmniej w mediach tożsamościowych...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Nie dziwi mnie, że to akurat Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak z Konfederacji – bo to partia darwinizmu społecz...
Wielce fetowany ostatnio w Polsce Wolfgang Münchau, autor książki „Kaput” o systemowej zapaści niemieckiej gospo...
Zamiast kupować miliony dronów, wojsko uczy się, jak się nimi posługiwać, oraz – co znacznie ważniejsze – jak je...
Jeśli Niemcy przeznaczą 5 proc. PKB na zbrojenia, będzie to nie tylko największy wysiłek od czasów zimnej wojny,...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas