Reklama
Rozwiń

Wszystko to, co słuszne

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło rozszerzoną wersję „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", popularnie nazywanej planem Morawieckiego. Dokument jest długi i obfity – liczy bowiem, jak na strategię przystało, całe 224 strony. I poza strategię niestety nie wychodzi.

Aktualizacja: 01.08.2016 21:16 Publikacja: 01.08.2016 20:55

Wszystko to, co słuszne

Foto: Waldemar Kompała

Oprócz projektów już mniej lub bardziej znanych, jak choćby reforma otwartych funduszy emerytalnych czy państwowa agencja ratingowa, zawiera wiele pomysłów, których istotą jest głównie to, iż są słuszne. Jak jednak je osiągnąć, czytając strategię, nie tylko trudno powiedzieć, ale nawet trudno odgadnąć, bo spod deklaracji chęci nie wyziera zbyt wiele konkretów. Długa lista projektów opiera się na sformułowaniach typu: „wzmocnienie zasobów", „stymulowanie rozwoju", „budowanie przewag konkurencyjnych", „zwiększenie koordynacji działań", „zwiększenie pozytywnego wpływu programów unijnych", „stworzenie nowych lepszych rozwiązań" i „usprawnienie funkcjonowania". Tę listę można ciągnąć.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Bogusław Chrabota: Upały dołują światowe PKB
Opinie Ekonomiczne
Michał Hetmański, Kamil Laskowski: Hutnictwo to wyjątek od piastowskiej doktryny Tuska
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Obniżka podatków to miraż. Należałoby je podnieść – na obronę
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?