Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 12.03.2018 07:11 Publikacja: 11.03.2018 20:00
Foto: materiały prasowe
Rz: Powszechne towarzystwa emerytalne są niezadowolone z powodu wyłączenia ich z prowadzenia powszechnych planów kapitałowych (PPK). Czemu państwu tak zależy na tworzeniu PPK?
Grzegorz Chłopek: Zależy nam na tym, by być częścią tego projektu i do tego będziemy przekonywać ustawodawcę. Mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami emerytalnymi. Rozumiemy, dlaczego jako PTE w projekcie się nie znaleźliśmy. Pierwotnie praca nad dwoma projektami, czyli utworzeniem PPK oraz ustawa o likwidacji OFE i przeniesieniu 75 proc. aktywów OFE na prywatne konta IKZE, miała być prowadzona razem. Po przekształceniu PTE w TFI zaangażowanie w PPK nastąpiłoby automatycznie i nie trzeba byłoby zmieniać zapisów. I to jest też uzasadnienie, dla którego PTE powinny być włączone w ten program. Teraz nie wiemy, kiedy PTE mają zostać przekształcone w TFI. Warto, by to się stało jak najszybciej, ale może być to opóźnione w stosunku do utworzenia PPK, dlatego będziemy dążyli do zmian w projekcie obecnej ustawy. Jeśli nie zostaniemy włączeni, to okaże się, że oferujemy produkty konkurencyjne dla planów kapitałowych. Z punktu widzenia powszechności tego programu byłoby lepiej, aby wszystkie podmioty były włączone i wspólnym głosem namawiały do udziału w nim oraz budowy oszczędności emerytalnych.
Koniec lania wody. Wyborcy nie interesuje, czy przyszły prezydent uprawia jogging czy boks. Od kandydata/kandyda...
Jeśli chcemy budować silną armię, to musimy zwiększyć jej finansowanie. Jeśli tego nie zrobimy, to powinniśmy… z...
W cztery lata liczba pracujących emerytów wzrosła aż o 30 proc. To skutek dobrej koniunktury, ale i korzystnych...
Proponujemy trzy bonusy dla seniorów zachęcające do opóźnienia przejścia na emeryturę. Są one osadzone w systemi...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mamy świetnych naukowców i doskonałe projekty. Tyle że nie widać ich zbytnio w postaci już gotowych i podbijając...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas