W niedzielę w Izraelu przeprowadzono ponad 126 tys. testów na COVID-19.

Obecnie w szpitalach w Izraelu przebywa 714 chorych na COVID-19, których stan określany jest jako poważny. 70 proc. z nich to osoby niezaszczepione. 194 zakażonych leży w szpitalach pod respiratorami.

Według słów ministra zdrowia Izraela 37 chorych na COVID-19, przebywających w izraelskich szpitalach, jest podpiętych do ECMO - urządzenia do pozaustrojowego natleniania krwi (sztuczne płuco). 31 z tych osób ma mniej niż 60 lat, większość to osoby niezaszczepione. Szpitale podają, że liczba zakażonych podpiętych do ECMO jest wyższa - i wynosi 51. Dyrektorzy szpitali alarmują też, że w placówkach ochrony zdrowia zmniejsza się liczba wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii - podaje izraelski Kanał 12.

Czytaj więcej

Dzieci ortodoksyjnych Żydów w czasie modlitwy
Izrael: 100 lekarzy i uczonych protestuje przeciw podawaniu trzeciej dawki

Resort zdrowia Izraela, cytowany przez serwis Ynet podaje, że 40 proc. nowych zakażeń dotyczy obywateli Izraela arabskiego pochodzenia (stanowią oni 20 proc. populacji Izraela, odsetek wyszczepienia w tej grupie jest niższy niż w całym społeczeństwie).

7 541

Tyle osób zmarło w Izraelu po zakażeniu od początku epidemii

Ponad połowa zakażeń wykrytych w Izraelu w ciągu ostatniej doby to zakażenia dzieci w wieku szkolnym - zaznacza "Times of Israel".

Dobowa liczba zakażeń w Izraelu - po osiągnięciu rekordowych poziomów na przełomie sierpnia i września (powyżej 10 tysięcy zakażeń) - obecnie zaczyna spadać.

Jak dotąd co najmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19 zaszczepiono w Izraelu ponad 6 mln z ok. 9 mln mieszkańców kraju. Ponad 3 mln mieszkańców kraju otrzymało trzy dawki szczepionki na COVID.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

W Izraelu zmarło od początku epidemii 7 541 chorych na COVID-19, ponad 1 000 w ostatnich sześciu tygodniach.