Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 05.07.2015 15:44 Publikacja: 05.07.2015 15:44
Foto: AFP
Rząd Japonii uważa, że tak. Premier Shinzo Abe przed kilkoma miesiącami ogłosił nowy plan rewitalizacji przemysłu związanego z produkcją robotów. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają zyskać dotacje wartości 2,2 mld jenów (18 mln dolarów) na robotykę. Ze świata nadchodzą informacje o tym, że wielkie koncerny, jak np. tajwański Foxconn, będą cedować coraz większą część firmowych zadań na maszyny. Tajwańczycy chcą, by już za 5 lat roboty odpowiadały za blisko 1/3 całej pracy wykonywanej na liniach montażowych. Dzięki temu uzyska się znaczące oszczędności, nie będzie trzeba dbać o potrzeby ludzi oraz wprowadzi się większą przewidywalność produkcji.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Mieszkaniec Japonii podpalił się w pobliżu biura premiera, prawdopodobnie w proteście przeciwko przyszłotygodniowemu pogrzebowi państwowemu byłego premiera kraju, Shinzo Abe.
Ochroniarze mogli uratować Shinzo Abe, gdyby osłonili go lub usunęli z linii ognia w ciągu 2,5 sekundy między nieudanym pierwszym a drugim strzałem, który śmiertelnie go ranił - twierdzi ośmiu ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy przejrzeli materiał filmowy z zamachu na byłego japońskiego premiera.
Japońska policja przyznała, że były błędy w zapewnieniu bezpieczeństwa byłemu premierowi Japonii Shinzo Abe, który został zastrzelony w piątek w mieście Nara.
Policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa byłego premiera Japonii Shinzo Abe, ale niewiele wiadomo o podejrzanym, który został zatrzymany w piątek na miejscu strzelaniny.
Były premier był nadal wpływowym politykiem, także dlatego ten atak jest tak szokujący - mówi o zamachu na Shinzo Abe ambasador Japonii w Polsce Akio Miyajima.
"Moje myśli są z rodziną naszego japońskiego przyjaciela, który zawsze okazywał Polsce wiele sympatii" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w reakcji na doniesienia, że były premier Japonii Shinzo Abe zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po tym, jak został postrzelony podczas wyborczego wystąpienia.
Były premier Japonii Shinzo Abe został postrzelony podczas wyborczego wystąpienia, które w piątek wygłaszał w mieście Nara w południowej Japonii. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.
Chiński MSZ wezwał ambasadora Japonii w Pekinie na "nadzwyczajne spotkanie" w środę wieczorem, po tym jak były premier, Shinzo Abe, stwierdził, że ani USA, ani Japonia, nie stałyby bezczynnie, gdyby Chiny zaatakowały Tajwan.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas