Zdaniem Joanny Iwanowskiej z firmy Polanowscy Real Estate Consultants są chętni zarówno na najtańsze, jak i na najdroższe lokalizacje.
– W segmencie popularnym obserwujemy zainteresowanie np. Pragą-Południe, Ursusem, a także Legionowem i miejscowościami na linii pruszkowskiej, ze względu na ich potencjał rozwoju, infrastrukturę, dostępność komunikacyjną – tłumaczy Iwanowska.
W segmencie o podwyższonym standardzie, w zależności od rodzaju lokalu, w rachubę wchodzą np. apartamenty w ścisłym centrum, na Górnym Mokotowie, Starym Żoliborzu oraz części Saskiej Kępy. Osoby szukające rezydencji tropią oferty z Konstancina, Podkowy Leśnej czy Komorowa.
– Największym zainteresowanie cieszą się nadal mieszkania dwupokojowe w niskiej zabudowie, raczej nie na parterach – wyjaśnia Karol Kulesza z Agencji Nieruchomości Locus.
Tymczasem w segmencie o podwyższonym standardzie uwagę potencjalnych nabywców zwracają trzypokojowe lokale w środkowych partiach budynku.– Ważna dla poszukujących mieszkania jest dobra proporcja izb mieszkalnych i funkcyjnych w stosunku do całej powierzchni lokum. Pożądany jest garaż lub miejsce parkingowe. Widać większe zainteresowanie np. 54-metrowym mieszkaniem dwupokojowym niż 46-metrową kawalerką oraz niechęć do inwestowania w duże tarasy, jeśli cena kalkulowana jest osobno – opowiada Joanna Iwanowska.