Aktualizacja: 23.03.2025 12:49 Publikacja: 21.03.2024 17:44
Portowa Zabłocie - budynek spółki YIT w Krakowie
Foto: Mat.prasowe
Fiński deweloper, spółka YIT, debiutuje w Krakowie.
W pierwszym etapie osiedla przy ul. Centralnej w krakowskich Czyżynach powstanie ponad 370 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 11,4 tys. zł za metr.
W podwarszawskich Falentach Dużych powstanie 70 mieszkań i segmentów. Pierwszy etap osiedla ma być gotowy w drugim kwartale 2025 roku.
Budowę czwartego, przedostatniego etapu kompleksu na warszawskim Kamionku rozpoczyna Yareal.
Wielofunkcyjne miasteczko z zielonymi osiedlami, usługami, rekreacją i parkiem przemysłowym – taki plan zagospodarowania Płaszowa i Rybitw w Krakowie przedstawia Fundacja Klaster Rybitwy.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Mieszkania i lokale usługowe przy ul. Orzechowej w stołecznych Włochach wybuduje belgijska firma GH Development.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Prawie 420 tysięcy złotych (do 100 tysięcy euro) można otrzymać za kupienie i wyremontowanie domu we Włoszech. Oferta dotyczy nieruchomości w jednej z 33 wyludniających się miejscowości w autonomicznej prowincji Trydent na północy kraju.
Przepisy tzw. specustawy mieszkaniowej przewidują podanie do publicznej wiadomości numerów ksiąg wieczystych zarówno nieruchomości, na których prowadzona będzie inwestycja, jak i innych nieruchomości, wobec których inwestycja ta może wywołać skutki. To może naruszać RODO.
Hiszpania zaostrza prawo związane z nieruchomościami: nowe regulacje zakładają szybszą eksmisję dzikich lokatorów (tzw. okupas) oraz uzależnienie prowadzenia najmu terminowego od zgody innych członków wspólnoty mieszkańców.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas