Aktualizacja: 12.12.2024 08:36 Publikacja: 21.08.2022 14:51
Foto: Mat.prasowe
- Polski rynek biurowy na zakończenie II kwartału dysponował ponad 12,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni. Tradycyjnie liderem jest Warszawa, ale osiem głównych regionalnych rynków z Krakowem i Wrocławiem na czele nie zwalnia tempa – podkreślają analitycy firmy doradczej Axi Immo. - Przykładem jest Trójmiasto, które dołączyło do grona biurowych milionerów. Z obrazu rynku wyłania się optymizm wynikający z rosnącego popytu.
Coraz większa podaż
Biurowiec z lat 90. przy ul. Chmielnej w Warszawie przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt dostał certyfikat BREEAM in Use na poziomie Excellent.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Deweloper kupił 15-kondygnacyjny budynek przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli. Renaissance Tower oferuje ponad 18 tys. mkw. biur klasy A.
Zasoby biur na trójmiejskim rynku to już 1,01 mln mkw. Symboliczna granica została przekroczona - wskazuje Knight Frank.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Biura wcale nie muszą być gruntownie remontowane co kilka lat, kiedy tylko wchodzi do nich nowy najemca.
Echo Investment uzyskało dla budynku React certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Obiekt może zmienić właściciela.
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec dostarczy na rynek 32 tys. mkw. biur. Budynek przy Prostej ma być gotowy wiosną 2025 roku.
Biuro przestało być tylko miejscem pracy. To ważne narzędzie HR służące przyciąganiu talentów. Pracownicy doceniają dobry adres i dobrą komunikację. W siłę rosną elastyczne powierzchnie.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas