HOP (dawniej Aktyn) to budynek z 1996 roku. - Był jednym z pierwszych nowoczesnych biurowców w Warszawie. Siedzibę miał w nim Bank Przemysłowo-Handlowy. Z biegiem lat, podobnie jak inne inwestycje z tamtego okresu, przestał przystawać do współczesnych wymagań szybko zmieniającego się rynku nieruchomości komercyjnych, a także oczekiwań najemców – mówią przedstawiciele spółki Syrena Real Estate, która postanowiła dać budynkowi drugie życie.

Za przebudowę budynku odpowiada Grupa Reesco. Biurowiec uzyskał niedawno certyfikat BREEAM in Use na poziomie Excellent oraz tytuł „Obiekt bez barier".

HOP to pierwsza z dwóch inwestycji w portfolio Syrena RE z PineBridge Benson Elliott, która przeszła transformację. Trwają prace przy kolejnym projekcie - Marynarska Business Park.

- Przemiana biurowców pochodzących z ostatniej dekady XX wieku to trend, który odkrywa potencjał tkwiący w postmodernistycznych budynkach i na nowo definiuje współczesną biurową rzeczywistość – mówi Witold Zatoński, partner zarządzający spółki Syrena Real Estate.- HOP jest naszą flagową inwestycją. Przed modernizacją był niezauważalnym budynkiem z czasów transformacji. Mógłby zostać wyburzony tak jak wiele innych tego rodzaju obiektów, my jednak postanowiliśmy przywrócić go do życia, poprzez podkreślenie jego postmodernistycznej architektury i dostosowanie do wymagań postpandemicznego trybu pracy – wyjaśnia.

Największą przemianę przeszedł główny hol, w którym dobudowane zostały schody. Biurowiec oferuje tradycyjne pomieszczenia do pracy, strefy coworkingowe, sale konferencyjne. Na najwyższej kondygnacji budynku urządzono mieszkanie. Zostanie przeznaczone na przestrzeń artystyczną zarządzaną przy współpracy z instytucjami kultury.

Przed budynkiem stanęły hotele dla owadów, są poidełka dla ptaków. Jest też łąka kwietna.

Biurowiec HOP oferuje ponad 14 tys. mkw. powierzchni najmu. 13 tys. mkw. to biura.