Deweloper stołecznego kompleksu – firma Yareal, zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego biurowca wchodzącego w skład inwestycji Lixa. Po podpisaniu ostatnich umów z najemcami w biurowcu Lixa C pozostało kilkanaście procent wolnej powierzchni. Budynek oferuje 20 tys. mkw. Ponad 3,3 tys. mkw. zajmie firma Rise.pl, operator powierzchni serwisowanych, pracowni coworkingowych i wirtualnych biur. Najemca wynajął całe piąte piętro. Umowa z deweloperem, firmą Yareal, została podpisana na dziesięć lat.

- Powoli kończymy kompletowanie najemców w najnowszym, trzecim biurowcu wybudowanym w ramach kompleksu Lixa – mówi cytowany w komunikacie Eric Dapoigny, prezes spółki Yareal Polska. - Projekt naszej flagowej inwestycji tworzyliśmy z myślą o dużych wymagających,globalnych markach, dlatego cieszymy się, że wśród najemców znalazła się duża polska firma z ugruntowaną od lat pozycją na rynku usług biurowych. Obecność Rise.pl w biurowcu Lixa C wzbogaci jego ofertę - podkreśla.

Najemcę w transakcji reprezentowała firma Savills. - Elastyczne powierzchnie biurowe zyskują w ostatnich latach wielu zwolenników. Wchodzące do Polski firmy bardzo często decydują się na takie rozwiązania, zanim przeniosą się do docelowego biura, co pozwala im zoptymalizować koszty na etapie budowania zespołu – tłumaczy Jarosław Pilch dyrektor działu powierzchni biurowych, (reprezentacja najemcy) w firmie Savills, który stoi również na czele Workthere w Polsce.

Kompleks Lixa to największa w historii spółki Yareal inwestycja biurowa. W jej skład wejdzie pięć budynków o łącznej powierzchni najmu 77 tys. mkw. Deweloper wybudował już trzy biurowce oferujące 48 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. W budowie są dwa biurowce – D i E zlokalizowane po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu Lixa City Gardens. To nowo powstały 150-metowy deptak łączący ulice Kasprzaka i Giełdową, wzdłuż którego powstaną lokale usługowe.

Kompleks Lixa zaprojektowała pracownia architektoniczna HRA. Biurowce zostały poddane certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM z oceną Excellent.