Deweloperzy chętnie korzystają z możliwości łączenia nowego ze starym. I nie chodzi tu o przywracanie blasku pojedynczym budowlom, ale całym kwartałom miejskim. Do tego typu realizowanych inwestycji dołącza właśnie ArtN, przedsięwzięcie Capital Park polegające na rewitalizacji dawnego zakładu metalurgicznego Norblina. Zrujnowane zabudowania znajdują się na 2-ha działce na Woli, w niezwykle dynamicznie zabudowywanej części Warszawy.
Nowe centrum stolicy
Prace budowlane rozpoczną się pod koniec tego miesiąca, dziewięć lat po zakupie terenu przez Capital Park. Inwestycja ma zostać oddana do użytku pod koniec 2020 r. Do końca tego roku zostanie wyłoniony generalny wykonawca. Capital Park pozyskał już na stworzenie ArtN 160 mln euro kredytu z Pekao.
Koncepcja zakłada budowę zespołu obiektów o zróżnicowanej funkcji. 40 tys. mkw. powierzchni przypadnie na nowoczesne biura, a 24 tys. na rozrywkę, handel, usługi i kulturę. Inwestycja zostanie podzielona na siedem stref o różnych funkcjach, z BioBazarem, butikami, kinem, teatrem czy centrum gier. Będzie tu również Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.
– Deweloperzy, poza swoją podstawową rolą, coraz częściej są twórcami i animatorami przestrzeni publicznej. ArtN będzie znakomicie wpisywać się w koncepcję POPS, czyli przestrzeni publicznej należącej do prywatnego inwestora (od ang. privately owned public space – red.) – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu Capital Park.