>>[b] W stolicy[/b] najczęściej poszukiwane są albo dwupokojowe lokale do 400 tys. zł i trzypokojowe do 600 tys. zł, albo luksusowe apartamenty – twierdzą pośrednicy z firmy Ober-Haus.

Jak mówi Joanna Targowska z krakowskiego oddziału Ober-Haus, także pod Wawelem pojawiła się grupa klientów szukających mieszkań na Starym Mieście, o pow. 100 – 200 mkw., położonych na wyższych piętrach, najlepiej z widokowym tarasem. Klienci są chętni na lokale zarówno w odnowionych kamienicach, jak również w obiektach do remontu.

>> Tymczasem [b]w Trójmieście[/b] kupowane są głównie mieszkania najtańsze – lokalizacja czy standard wykończenia traci na znaczeniu. Klienci pytają więc o lokale dwu- lub trzypokojowe do 60 mkw.

Podobnie [b]w Poznaniu[/b] najlepiej sprzedają się małe i średnie mieszkania. Droższe i większe lokale o podwyższonym standardzie czekają na bardziej zamożnych klientów miesiącami. Z powodu dużej podaży stawki ofertowe znacznie różnią się od cen transakcyjnych. Najczęściej kupowane są lokale dwu- i trzypokojowe, w dobrze skomunikowanych dzielnicach, zarówno te po remoncie, jak i wymagające dodatkowego nakładu finansowego. – Klienci decydują się na kupno konkretnego mieszkania dłużej, niż to miało miejsce do tej pory – zauważa Agnieszka Bartz z poznańskiego oddziału Ober-Haus.

>> Także [b]w Katowicach[/b] niezmiennie największą popularnością cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe, rzadziej trzypokojowe. – Klienci często więc rezygnują z ofert w nowych budynkach na rzecz tańszych, wyremontowanych mieszkań w wielkiej płycie – wyjaśnia Aleksandra Borowy z Ober-Haus w Katowicach.