Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy utrzymało pozycję lidera w tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Szpitali 2017, zdobywając 908 pkt na 1000 możliwych.
– Najważniejszy jest dla nas pacjent. To troska o niego mobilizuje nas do doskonalenia umiejętności i podnoszenia jakości opieki – mówił dyrektor placówki prof. Janusz Kowalewski. A dr Zbigniew Pawłowicz, poseł i wieloletni dyrektor Centrum, podkreślił w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że utrzymująca się pozycja lidera świadczy o tym, że stery placówki przejęła odpowiednia osoba. – Przez wiele lat wspólnie z prof. Kowalewskim i całym zespołem budowaliśmy renomę bydgoskiego ośrodka. Bardzo nas cieszy, że te wysiłki znalazły odzwierciedlenie w rankingu – mówił Zbigniew Pawłowicz.
W tym roku barierę 900 pkt przekroczył też drugi w zestawieniu, prywatny Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie, który w zeszłym roku triumfował w zestawieniu szpitali ginekologicznych. Jego dyrektor Radosław Skiba cieszył się, że lecznica, która powstała zaledwie siedem lat temu, zajmuje tak wysoką pozycję w rankingu, w którym trzy czwarte to szpitale publiczne.
Trzeci w zestawieniu – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku – uzyskał 893 pkt. Andrzej Sapiński, prezes zarządu, podkreślał, że na sukces składa się sprawne zarządzanie i udana restrukturyzacja. To one pozwoliły uwolnić od długów lecznicę, która rocznie przyjmuje 400 tys. pacjentów z całego regionu.
Marek Tombarkiewicz wręczył nagrodę prof. Januszowi Kowalewskiemu, dyrektorowi Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Po prawej: Aneta Zawistowska z TUW PZUW oraz Halina Kutaj-Wasikowska