Aktualizacja: 30.11.2018 21:14 Publikacja: 30.11.2018 20:02
Foto: 123RF
Z sondażu przeprowadzonego przez Monmouth University, cytowanego przez CNN wynika, że 80 proc. Amerykanów jest przekonanych, iż klimat się zmienia, a 54 proc. uważa to za "poważny problem".
Wyniki badania wskazują też, że odsetek osób przekonanych, iż obserwujemy zmianę klimatu rośnie - obecnie o zmianach klimatycznych przekonanych jest 64 proc. wyborców Republikanów (o 15 punktów procentowych więcej niż w badaniu z 2015 roku) i aż 92 proc. wyborców Demokratów. Jednocześnie o 19 punktów procentowych - do 82 proc. - zwiększyła się liczba Demokratów uważających, że sprawa zmiany klimatu jest "bardzo poważna".
Rok 2020 dowiódł, że dla patogenów granice nie istnieją. Z końcem 2019 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o przypadkach tajemniczego zapalenia płuc – z chorobą zmagano się w Chinach. Wkrótce wirus – nieco później nazwany SARS-CoV-2 – pojawił się w Europie. 4 marca w województwie lubuskim oficjalnie zidentyfikowano polskiego pacjenta „0”. Czy w zglobalizowanym świecie można przewidzieć i kontrolować rozprzestrzenianie chorób? Tak, o ile naukowcy reprezentujący różne dziedziny wiedzy będą myśleć i pracować wspólnie.
Badacze z Instytutu Maxa Plancka przeprowadzili eksperyment, w którym przetestowali umiejętności dzikich ryb. Zwierzęta zdawały się rozróżniać nurków po kolorystyce elementów stroju i sprzętu. Jak przebiegał eksperyment i jakie przyniósł wyniki?
Ludzie i psy żyją obok siebie od około 30 tysięcy lat. Nowe badanie pozwoliło postawić ciekawą teorię, odnośnie wilczej ewolucji. Przeprowadzono symulację, w której przetestowano m.in. scenariusz „samoudomowienia” wilków. Co pokazały wyniki badania?
Jądro Ziemi to jedno z najbardziej tajemniczych i niedostępnych miejsc na planecie. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 20 lat zaszły w nim pewne ważne zmiany.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Flagowy program stworzenia szczepionki przeciwko malarii został wstrzymany przez administrację Donalda Trumpa. To tylko jeden z przykładów zakłóceń w badaniach medycznych na całym świecie od czasu objęcia władzy przez nowego prezydenta USA - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Życzę sukcesów prezydentowi Trumpowi we wprowadzaniu pokoju. Może to dzisiaj jest ten jeden dzień - mówił gen. Roman Polko, były dowódca GROM.
W USA znajdują się warte co najmniej 8,4 mld dolarów metale ziem rzadkich, które są kluczowe w produkcji od elektroniki przez magnesy po panele fotowoltaiczne - ustalili naukowcy. Zalegają na... składowiskach popiołów węglowych przy elektrowniach.
„Upoważniam moją administrację do natychmiastowego rozpoczęcia produkcji energii z pięknego, czystego węgla” - napisał prezydent USA Donald Trump we wpisie opublikowanym na należącym do niego serwisie Truth Social. Przy okazji skrytykował swoich przeciwników politycznych, a także Chiny.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że jego sprzeczka z Wołodymyrem Zełenskim podczas wizyty prezydenta Ukrainy w Gabinecie Owalnym była częścią strategii wywierania presji na Ukrainę. Oświadczył również, że decyzja USA o wstrzymaniu dostaw broni na Ukrainę nie miała żadnych konsekwencji dla ukraińskiej armii.
Nowe amerykańskie cła mogą osłabić wzrost gospodarczy w Europie i uderzyć w sojuszników USA. Tymczasem ceny energii elektrycznej na świecie kontynuują spadki, a polskie banki stają w obliczu rosnącej liczby roszczeń o darmowy kredyt. Czy sektor finansowy ma powody do obaw?
„Wiele elementów Ostatecznego Porozumienia zostało już uzgodnionych” - pisze Donald Trump w serwisie Truth Social przed rozmową z Władimirem Putinem, do której ma dojść 18 marca.
80 tys. stron dokumentów związanych z byłym prezydentem USA Johnem F. Kennedy'm, który w 1963 roku zginął w zamachu, do którego doszło w Dallas, zostanie upublicznionych 18 marca.
Ciekawe, co ustalono za zamkniętymi drzwiami w Dżuddzie, gdy spotkały się delegacje USA i Ukrainy? Bo gdy drzwi były otwarte – jak w Białym Domu – okazało się to raczej wulgarne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas