I to bez względu na to, czy pomoc ta trafi do poszkodowanych firm w formie darowizn, czy nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń.
Zwolnienie to wprowadza [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=360172]ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących usuwania skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. (DzU nr 123 poz. 835)[/link], która weszła w życie 9 lipca br. Z jej dobrodziejstwa mogą skorzystać przedsiębiorcy z gmin lub miejscowości poszkodowanych w wyniku powodzi lub osunięcia ziemi spowodowanego opadami atmosferycznymi w maju i czerwcu tego roku.
[srodtytul]Na wyposażenie...[/srodtytul]
Zwolnienie podatkowe obejmuje także przychody z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeznaczone np. na utrzymanie zagrożonych likwidacją na skutek powodzi miejsc pracy osób niepełnosprawnych oraz pożyczki przyznane przez PFRON przed dniem wejścia w życie tej ustawy zakładom pracy chronionej, które zostaną umorzone (w całości lub w części), jeżeli w związku z powodzią przedsiębiorca będący zakładem pracy chronionej utraci możliwość spłaty tej pożyczki.
Z fiskusem nie będą musieli dzielić się także ci przedsiębiorcy, którym umorzone zostały przyznane przez starostę z Funduszu Pracy refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy lub środki na podjęcie działalności gospodarczej zgodnie z art. 46 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=ADCF6F581DCA82DC6AAA83CCB6369B52?id=269029]ustawy o promocji zatrudnienia (DzU z 2008 r. nr 69, poz. 415 ze zm.)[/link].