Chuligan zatrzymany za popełnienie przestępstwa stadionowego, które podlega rozpoznaniu w trybie przyspieszonym, nie zawsze będzie doprowadzany do sądu na rozprawę. Pozostanie w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na terenie stadionu (każdy polski stadion na Euro 2012 takie pomieszczenie przygotował). Warunkiem jest zapewnienie sprawcy uczestnictwa we wszystkich czynnościach sądowych, w których ma prawo brać udział.
Uczestnicy procesu porozumiewać się będą ze sobą za pomocą łączy teleinformatycznych, w drodze tzw. telekonferencji. Rozprawę poprowadzi za pośrednictwem wideokonferencji sędzia dyżurujący w budynku sądu. W tym celu prezesi sądów przygotują listy dyżurów. Aby taka rozprawa była możliwa, wraz z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zmieniono kodeks postępowania karnego.
Jeżeli w sprawie został ustanowiony obrońca, będzie on brał udział w czynnościach sądowych
przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających przeprowadzenie tych czynności na odległość. Każdemu zatrzymanemu należy jednak umożliwić kontakt z mecenasem bez obecności osób trzecich.
Podobnie rzecz się ma z tłumaczem, kiedy okaże się on niezbędny (zatrzymany zostanie kibic zagranicznej drużyny niewładający językiem polskim).