Piotr Zieliński: Cierpieliśmy, ale cel uświęca środki

Polacy przegrali z Argentyną, ale awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata. - Cierpieliśmy przez 90 minut. To jedno z najtrudniejszych spotkań, jakie rozegrałem w kadrze - mówi Piotr Zieliński.

Publikacja: 30.11.2022 23:36

Piotr Zieliński: Cierpieliśmy, ale cel uświęca środki

Foto: Grzegorz Wajda

Czytaj więcej

Polacy przegrali, ale przetrwali. Gramy dalej!

Nasi zawodnicy pierwszy raz od 1986 roku wyszli z grupy na mundialu, bo choć Meksyk pokonał Arabię Saudyjską, to zwyciężył zbyt nisko (2:1). Polacy zajęli drugie miejsce w grupie dzięki lepszej różnicy bramek i w niedzielę o 16:00 zagrają o ćwierćfinał z Francuzami.

- Wyjście z grupy to coś wyjątkowego, nawet jeśli nie osiągnęliśmy go w wielkim stylu - mówi Zieliński. - Rywale zabrali nam sprzęt i trzeba było za nim biegać. Pamiętajmy jednak, że graliśmy z czołową reprezentacją, która uwielbia utrzymywać się przy piłce. Sami też trochę do tego obrazu dołożyliśmy od siebie, bo brakowało nam spokoju po odbiorze piłki, a miejsca było przecież dużo.

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Cieszy tylko awans

Jednym z bohaterów wieczoru był Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego. - Dokonał rzeczy niemożliwej. Udowodnił po raz kolejny, że jest wielkim bramkarzem. Mogłoby być różnie, gdyby Messi tego karnego strzelił - przyznaje nasz pomocnik.

Polacy, kiedy sędzia zagwizdał po raz ostatni, nie byli jeszcze pewni awansu. - Na szczęście wszystko trwało tylko chwilę - przyznaje Zieliński. - Przeżyliśmy naprawdę trudny mecz. Cierpieliśmy przez 90 minut. Cel jednak uświęca środki. Cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy, choć wiadomo, że można było to zrobić w lepszym stylu. Jesteśmy z tego awansu dumni i mam nadzieję, że Polacy też.

Kamil Kołsut z Kataru

Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie
Mundial 2022
Messi wskrzesza przeszłość. Przed Argentyną otwiera się szansa na lepsze jutro
Mundial 2022
Hubert Kostka: Idźmy argentyńską drogą
Mundial 2022
Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy
Mundial 2022
Szymon Marciniak: Z dżungli na salony
Mundial 2022
Mundial w Katarze. „Messi i Marciniak mistrzami świata”