#metoo

Olimpijka: Trener nakłaniał do seksu, gdy miałam 13 lat

YouTube
Była reprezentantka USA na igrzyskach olimpijskich, pływaczka Ariana Kukors, oskarżyła byłego trenera reprezentacji narodowej o molestowanie seksualne.

Kukors dołączyła tym samym do grona gimnastyczek i reprezentantek innych sportów w USA, które w ramach ruchu #metoo mówią głośno o tym jak padały ofiarą molestowania ze strony ludzi sportu.

Kukors reprezentowała USA na igrzyskach olimpijskich w Londynie, w 2012 roku. Teraz młoda kobieta mówi, że trener reprezentacji USA Seant Hutchison miał zacząć nakłaniać ją do relacji seksualnych już wtedy, gdy miała zaledwie 13 lat (Hutchison użyła terminu "grooming" co można przetłumaczyć jako "osaczanie" - jest to określenie stosowane wobec zachowania pedofilów polegającego na zdobywaniu zaufania przyszłej ofiary).

"Zrozumiałam, ze historie takie jak moja są zbyt ważne, aby nie zostały spisane" - napisała Kukors w specjalnym oświadczeniu.

Prawnik dziewczyny, Robert Allard twierdzi, że władze amerykańskiego związku pływackiego od 2010 roku miały sygnały o tym, że Hutchison jest zaangażowany w niewłaściwą relację trener-zawodniczka z Arianą i nie podjęły żadnych działań, aby chronić ją, albo inne zawodniczki.

Związek odpowiada, że w 2010 roku wszczął postępowanie w tej sprawie, ale wówczas zarówno trener, jak i zawodniczka zaprzeczali, jakoby łączyły ich relacje seksualne. Sprawa została zamknięta. Zarząd związku przekonuje, że o tym, że Kukors była molestowana jako nieletnia dowiedział się z jej oświadczenia.

Źródło: Reuters

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL