Piotr Szybiak pozostanie pracownikiem Allegro do 30 września 2021 r. Po tej dacie przez okres 12 miesięcy pozostanie - w niepełnym wymiarze godzin - do dyspozycji prezesa Allegro, Francois Nuytsa oraz swojego następcy Mittu Sridhara. Ma to zapewnić płynne przekazanie obowiązków.

W swojej rezygnacji Szybiak podkreślił, że jest związany z Allegro od początku swojej drogi zawodowej, przechodząc ścieżkę kariery od stanowiska dewelopera do funkcji dyrektora ds. technologii oraz członka zarządu. Po zakończonym sukcesem IPO uznał, że nadszedł czas na zmiany i podjęcie nowych wyzwań zawodowych. Jego następca - Mittu Sridhara – ma ponad 20 lat doświadczenia w pełnieniu funkcji kierowniczych. Przed dołączeniem do Allegro zajmował stanowiska dyrektora ds. informacji, dyrektora ds. technologii i dyrektora ds. produktu w Careem (przejętej przez Ubera spółce świadczącej usługi z zakresu zamawiania przejazdów), Hepsiburada.com (tureckiej spółce świadczącej usługi z zakresu internetowej sprzedaży detalicznej), grupie TUI (biurze podróży prowadzącym działalność w ponad 180 krajach na świecie), Landbrokes (spółce z sektora gier losowych) oraz Sabre (wiodący globalny gracz w zakresie rozwiązań technologicznych dla branży turystycznej).

Mittu Sridhara dołączy do zarządu Allegro od 1 października 2021 r.

Allegro zadebiutowało na GPW jesienią 2020 r. Obecnie spółka jest wyceniana na 60 mld zł. W środę przed południem kurs rośnie o niespełna 1 proc. do 58,8 zł.